Rukometaši Radničkog prekinuli seriju poraza

rk radnickiRukometaši Radničkog prekinuli su seriju od dva uzastopna neuspeha očekivanim trijumfom protiv već otpisanog Železničara u Nišu, rezultatom 31:27 (18:14), u meču 4. kola plej-aut faze Super lige Srbije. Kragujevčani su ovom pobedom produžili svoju nadu, kada je u pitanju opstanak u elitnom rangu takmičenja.

Domaćin je pružio nešto jači otpor Šumadincima samo u prvih petnaestak minuta susreta, ali se onda razigrao sjajni Đukić, koji je bukvalno sam vodio svoj tim ka drugoj pobedi u plej-autu.

Radnički je na poluvremenu imao „plus četiri“ (18:14) i tu prednost uspeo je da sačuva do kraja utakmice.

Đukić je predstavljao nerešivu enigmu za odbranu Nišlija i utakmicu je završio sa 12 postignutih golova, dok je Prodanović dodao pet pogodaka. Na drugoj strani, Mitić je bio najefikasniji sa 9 postignutih golova.

Kragujevčani se i dalje nalaze na pretposlednjem mestu plej-aut tabele, koje vodi u niži rang takmičenja, sa tri boda „manjka“ u odnosu na Rudar iz Kostolca.

U narednom kolu, rukometaši Radničkog dočekuju Jugović iz Kaća.