Rukometaši Radničkog ponovo u Čelendž kupu

Pobedom u poslednjem kolu Superlige nad Naisusom u Nišu, rezultatom 27:26, rukometaši Radničkog izborili su četvrto mesto u krajnjem plasmanu, koje omogućuje novo igranje u evropskom Čelendž Kupu. Tokom većeg dela susreta kragujevački tim je bio u vođstvu, a pet minuta pre kraja kod vođstva izabranika trenera Slobodana Jokanovića 26:22, činilo se da je sve gotovo. Ipak, znajući da mu od ishoda meča zavisi opstanak, domaćin je uložio svu preostalu snagu i uspeo je da na nešto više od jednog minuta pre kraja smanji na 27:26, što je bio i krajnji domet ovog tima, koji je porazom ispao iz društva najboljih. U pobedničkoj ekipi najefikasniji bio je kapiten Milan Đukić sa devet golova, dok su se Zoran Radojević i Ivan Šmigić po pet puta upisali u strelce.

Uz Radnički, u Čelendž Kupu igraće i Kolubara, novi prvak je Partizan, u Kupu EHF nastupaće Crvena zvezda, a novosadska Vojvodina obezbedila je takmičenje u Kupu kupova. Uz Naisus, Superligu Srbije napustila je i ekipa Priboja.