Rukometaši Radničkog poklekli u Kuršumliji

Rukometaši kragujevačkog Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Kuršumlije sa 35:36 (15:16), u derbi utakmici 7. kola Super B lige „Istok-Zapad“.

Kragujevčani su u četvrtom minutu imali prednost od dva gola (4:2), ali su domaći potom uspeli da dođu do preokreta i vođstva od četiri gola razlike (13:9).

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Kuršumlije (16:15), da bi početkom drugog dela igre Radnički uspeo da dođe do rezultatskog poravnanja (20:20). Međutim, ubrzo su domaći dodali gas i ponovo stekli značajniju prednost, koju su čuvali sve do poslednjeg minuta, kada je kragujevački tim prišao samo na jedan gol minusa. Ipak, bilo je to sve što su rukometaši Radničkog uspeli da učine na ovom meču, pa su bodovi na kraju pripali ekipi Kuršumlije.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Dušan Ilić sa 11 i Nemanja Milutinović sa 9 pogodaka. Kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili su Mihajlo Knežević sa 8 i Veselin Stevanović sa 6 postignutih golova.

RK Kuršumlija – RK Radnički  36:35 (16:15)

KURŠUMLIJA
Dvorana: “Kuršumlija”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Darko Grubački, Dušan Vojvodić.
Sedmerci: Kuršumlija 3 (3), Radnički 6 (6).
Isključenja: Kuršumlija 16 min, Radnički  12 min.

Kuršumlija: Pavlović, Milutinović 9, Ilić 11, Anasijević 6, Mitić 2, Petrović 1, Milenković 1, Paljković 1, Pendić, Jovanović, Petrović, Milenković 4.

Radnički:  Bogićević (5 odbrana), Stošić, Ristić 1, V. Stevanović 6, Mutavdžić 4, Lekić (3 odbrane), Dobrosavljević 2, Medić 5, Knežević 8, M. Stevanović , Radenović 2 , Stanojev 5, Krkotić, Bogdanović 2 , Jovanović (6 odbrana), Janićijević .

Igrač utakmice: Dušan Ilić (Kuršumlija).

Posle sedam odigranih kola, Kragujevčani zauzimaju treće mesto na tabeli sa bodom manje u odnosu na Kuršumliju i Hajduk Veljko, dve ekipe koje su savladale Radnički u dosadašnjem delu takmičenja.

U osmom kolu Kragujevčani dočekuju Belu Palanku.