Rukometaši Radničkog „overili“ plasman u Top 16 fazu Čelendž kupa

RK Radnički

Rukometaši Radničkog igraće u Evropi u 2016. godini! Kragujevčani su i u večerašnjem revanš meču trećeg kola Čelendž kupa savladali bugarsku Dobruđu u svom „Jezeru“ rezultatom 29:17 (13:8), čime su ponovili uspeh iz prethodne sezone, kada su se takođe našli među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Rasterećeni nakon trijumfa u prvom meču (37:22), rukometaši Radničkog priuštili su kragujevačkoj publici još jednu lepu rukometnu predstavu. Opet je presudila „granitna“ odbrana Kragujevčana, uz odličnu kontru i polukontru.

Već na samom startu meča izabranici Rodoljuba Kurandića napravili su seriju od 5:0. Šokirani gosti su do svog prvog pogotka na meču došli tek u 8. minutu susreta.

Nakon dvadeset minuta Radnički je imao zadovoljavajućih sedam golova prednosti (11:4), ali su se u samom finišu prvog dela igre probudili bekovi bugarskog tima, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Kragujevčana od 13:8.

Na startu drugog dela razigrao se Rajičević, pa domaći brzo stižu do osetnih devet golova prednosti (20:11), da bi nakon dva gola Spasića razlika prešla u dvocifrene okvire – 22:11.

U završnih petnaestak minuta susreta trener Kurandić je ponovo iskoristio priliku da odmori nosioce igre, posebno Mošića, za nastupajuće obaveze u Super ligi. Šansu da se dokažu dobili su mlađi igrači sa manjom minutažom, a pruženu priliku najbolje je iskoristio talentovani pivotmen Đukić, koji je u samom finišu „zabio“ četiri gola bugarskoj ekipi .

Ponovo je blistao 18-godišnji Barudžić sa 5 golova, dok su gol manje upisali pomenuti Đukić i Rajičević. U ekipi Dobruđe ponovo je najefikasniji bio Jakubov sa 4 gola, dok su Dobrev i Stankov postigli po 3.

Sada Kragujevčani mogu u potpunosti da se posvete utakmicama protiv Crvene zvezde i Jugovića u Super ligi i mirno sačekaju žreb za narednu fazu Čelendž kupa.