Rukometaši Radničkog na pragu plej-ofa

Važan trijumf zabeležili su rukometaši Radničkog na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi u 13. kolu B grupe ARKUS lige – 37:29 (18:14), čime su napravili možda i presudan korak ka plasmanu u plej-of.

Ohrabreni dobrim rezultatima u poslednje vreme, Kragujevčani su na megdan „crveno-belima“ izašli puni samopouzdanja, rešeni da dođu do nove, pete uzastopne pobede.

Izuzez uvodnih par minuta, Radnički je kontrolisao rezultat maltene tokom čitavog prvog poluvremena. Na odmor su Šumadinci otišli sa četiri gola „viška“ (18:14) i već tad najavili konačan trijumf.

Pokušali su Beograđani da uhvate priključak početkom drugog dela susreta, ali su rukometaši Radničkog znalački odolevali svim naletima protivnika. Sjajni golman Kragujevčana Janko Gemaljević je „spustio roletnu“, unevši tako dodatno nervozu u tabor domaćina, koji je polako gubio kontrolu nad utakmicom. Na kraju je Radnički došao do ubedljivog trijumfa rezultatom 37:29 i kolo pre kraja ligaškog dela sezone zaposeo četvrtu poziciju koja vodi u plej-of.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Ivan Horvat sa 8 i Viktor Matičić sa 5 pogodaka, dok su kod Radničkog prednjačili Nemanja Vuković sa 11 i Miloš Barudžić sa 7 uspešno realizovanih šuteva.

U poslednjoj utakmici regularnog dela sezone, Radnički će u direktnom duelu za plasman u plej-of ugostiti ekipu kostolačkog Rudara.

MRK CRVENA ZVEZDA – RK RADNIČKI 29:37 (14:18)

BEOGRAD
Hala:
“Šumice”.
Gledalaca: /.
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić.
Sedmerci: Crvena Zvezda 4 (1), Radnički 2 (2).
Isključenja: Crvena Zvezda 4 min, Radnički  12 min.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Đurović 3, Horvat 8, Stevović 1, Todorović, Milošević 1, Jović 2, Majes 2, Rajičević 1, Jelić, Matičić 5, Blagojević, Breti, Bogojević 4, Rogan 1.

RADNIČKI: Stošić, Barudžić 7, Mutavdžić, Gemaljević (10 odbrana i 3 sedmerca), Dobrosavljević, Kasalović, Petrović, Knežević 3, Đerić, Stanojev 5, Bogdanović 5, S. Đerić, Utvić 3, Vuković 11, Prodanović 3.

Igrač utakmice: Janko Gemaljević (Radnički).