Rukometaši Radničkog 1964 slavili u Topoli

Vrednu pobedu zabeležili su rukometaši Radničkog 1964 u 19. kolu Prve lige Zapad. Izabranici Dragana Študera slavili su na „vrućem“ gostovanju u Topoli protiv domaćeg Karađorđa sa 37:33 (19:18) i napravili još jedan značajan korak ka plasmanu u viši rang takmičenja.

Pobeda protiv Topolaca došla je u pravom trenutku, nakon nesrećnog poraza kragujevačkih rukometaša u prošlom kolu protiv Prve Petoletke u „Jezeru“. Put do petnaeste pobede u sezoni nije bio nimalo lak, ali su ga rukometaši Radničkog 1964 uspešno prevalili i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Župu 54.

Domaćin je u prvih desetak minuta susreta donekle držao konce igre u svojim rukama. Međutim, polovinom prvog poluvremena gosti iz Kragujevca stižu do prve osetnije prednosti od tri gola, a maksimalnih „plus četiri“ Radnički 1964 je stekao u 16. minutu.

Rukometaši Karađorđa uspeli su da ublaže zaostatak, pa su na odmor otišli sa minusom od jednog gola – 18:19.

Na startu drugog poluvremena razigrao se Stefan Stanojev, pa je zahvaljujući njegovim pogocima Radnički 1964 ponovo došao do četiri gola prednosti u 35. minutu – 23:19. Kragujevčani su ovu prednost, uz povremene oscilacije, uspeli da sačuvaju do isteka svih četrdeset minuta, iako se domaćin očajnički trudio da uhvati rezultatski priključak i dođe do preokreta. Najbliži tome rukometaši Karađorđa bili su u 45. minutu, kada su se ponovo primakli na samo gol zaostatka (27:28), ali su gosti iz Kragujevca odgovorili sa četiri vezana pogotka, došli do maksimalnih „plus pet“ i bez većih problema priveli utakmicu kraju.

U redovima pobedničke ekipe prednjačio je Miloš Milosavljević sa devet postignutih golova, po osam su postigli Dobrosavljević i Radivojević, a šest Stanojev. Kod gostiju prednjačio je Simonović sa 11 pogodaka, a po pet su postigli Kostić i Vukadinović.

Naredni meč rukometaši Radničkog 1964 igraju u „Jezeru“, gde će u utakmici 20. kola ugostiti Metalac iz Kraljeva.