Rukometaši Radničkog 1964 na „plus tri“

Rukometaši Radničkog 1964 zabeležili su i četrnaestu pobedu u Prvoj ligi Zapad ove sezone. Kragujevčani su večeras u svom „Jezeru“ bili bolji od kruševačkog Napretka rezultatom 27:20 (13:9), u utakmici 16. kola, i uvećali bodovnu prednost nad drugoplasiranom Župom ’54.

Ekipa Dragana Študera trijumfovala je i u osmoj utakmici pred svojom publikom u „Jezeru“ ove sezone. Nova „žrtva“ bio je kruševački Napredak, koji je u Kragujevac doputovao rasterećen, svestan da nema šta da traži u duelu sa aktuelnim liderom na tabeli.

Publika je na prvi gol čekala gotovo četiri minuta, što govori o prilično nervoznom početku meča. Domaćin je u 14. minutu došao do dva gola prednosti (5:3), ali se tada razbranio golman Napretka Aleksandar Paunović i omogućio gostima da stignu do preokreta i vođstva od 6:5.

Rezultatska prednost Kruševljana bila je kratkog daha. Radnički 1964 je uspeo da neutralizuje opasnog Vidojevića i da u 23. minutu stigne do tri gola prednosti (10:7). Na poluvreme su Kragujevčani otišli sa „plus četiri“ – 13:9, i činilo se da aposolutno drže sve konce igre u svojim rukama.

Međutim, na startu drugog dela igre ponovo se razigrao levoruki Vidojević i sa tri vezana pogotka doveo svoj tim na minus od samo jednog gola – 12:13. Tada su na scenu stupili sjajni bekovi Radničkog 1964 Nebojša Stošić i Branislav Radenović, razbranio se i Filip Ristić, pa je domaćin došao do maksimalnih „plus šest“ u 40. minutu – 19:13.

Razlika je mogla da bude i ubedljivija u tim trenucima, ali je golman kruševačkog tima Nemanja Hadžić branio zaista izvanredno. Konačan slom gostiju usledio je u poslednjih pet minuta susreta, kada su Kragujevčani posle sjajne odbrane otvorili nekoliko lakih kontri i stavili tačku na ovaj susret.

Trener pobedničkog tima, Dragan Študer, izrazio je zadovoljstvo igrom svog tima večeras, naročito u segmentu odbrane.

– Jedna korektna utakmica, u kojoj smo uspeli odbranu da složimo onako kako smo želeli i na čemu smo radili prošle nedelje, spremajući se za naredne utakmice. U principu sam zadovoljan kako su igrači ispunili zadatke koje sam pred njih postavio. Ovo je neki put kojim ćemo ići u budućnost, sa dobrom odbranom i rotiranjem velikog broja igrača, kako bi svi ovi momci dobili šansu i postali pravi tim. – izjavio je Študer i izrazio nadu da će kragujevačka publika dolaziti u što većem broju da podrži ovaj tim na putu ka višem rangu.

Epitet najefikasnijeg igrača u Radničkom 1964 poneo je Nebojša Stošić sa sedam golova. Radenović je postigao četiri, koliko i Poskurica, a po tri puta su gol Kruševljana pogađali Milosavljević, Đukić i Stanojev.

U ekipi Napretka centralna figura bio je desni bek Stefan Vidojević, koji je postigao osam pogodaka. Četiri gola dao je Milenković, a po dva Stepanović i Đorđević.

RADNIČKI 1964 – NAPREDAK  27:20 (13:9)

Hala: „Jezero“
Gledalaca: 100
Sudije: Dimitrije Savić (Kraljevo), Marko Jovanović (Rača Kragujevačka)
Sedmerci: Radnički 1964 4 (3), Napredak –
Isključenja: Radnički 1964 8, Napredak 8 minuta

RADNIČKI 1964: Bogićević, Milinčić, Milosavljević 3, Đukić 3, Stošić 7, Veselinović, Ristić (7 odbrana), Dobrosavljević 1, Radivojević 1, Ilić, Stevanović 1, Radenović 4, Stanojev 3, Poskurica 4, Jovanović (8 odbrana), Barjaktarević. Trener: Dragan Študer.

NAPREDAK: Paunović (4 odbrane), Zlatić, Pribaković 1, Trajković, Stanković 1, Stepanović 2, Ilić 1, Lučić, Milenković 4, Vidojević 8, Ćalić 1, Đorđević 2, Hadžić (9 odbrana). Trener: Branislav Vukelić.

Kragujevačke rukometaše večeras je obradovala i vest da je njihov prvi pratilac, drugoplasirana Župa ’54, poražena na gostovanju Karađorđu u Topoli, tako da je Radnički 1964 sada uvećao bodovnu prednost u odnosu na Aleksandrovčane, i ona sada iznosi tri boda.

U 17. kolu Kragujevčani gostuju Belom Anđelu u Prokuplju.