Rukometaši pobedili u Pančevu

Rukometaši kragujevačkog Radničkog posle 3.odigrana kola u super ligi Srbije imaju stoprocentni učinak. I sa drugog gostovanja u novoj sezoni vraćaju se sa 2. osvojena boda. Radnički je u Pančevu bio bolji od Dinama sa 28:22. Posle loše odigranog prvog poluvremena i slabe realizacije u drugom delu Kragujevčani su se razigrali i stigli do pobede po najviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Petroviću koji je “skinuo“ 22 lopte.

Dvorana: “Strelište“ u Pančevu
Gledalaca: 300
Sudija: Misikin (Sombor), Adamović (Crvenka)
Sedmerci: Dinamo 2 (2), Radnički  3 (3)
Isključenja: Dinamo 18,  Radnički 12 minuta

DINAMO: Padežanin 6, Grandov 3, Komlanov 3 (2), Novaković, Marko S. Petrović 1, Radosavljević, Lazić 5, Marko M. Petrović, Čizmarov, Marijanov, Pejčinović, Čalić 4, Ervajcne,  Ćućuz (13 odbrana)

RADNIČKI: Miljković, Đukić 7, Kostić 2, Jаnićijević, Božović 3, Prodаnović, Zlаtаnović , Ticа 3, Jovicki 2, Petrović ( 22 odbrаne), Rаdojičić 3, Cvetinović 5 (3), Milinčić , Milić 3.

Igrač utakmice: Dušan Petrović

Dinamo je već na startu posle 5.minuta igre došao do vodstva od 3:0. i tu prednost održavao, pre svega brojnim promašajima Radničkog. Kragujevčani u tom delu veoma slabi u realizaciji napada. U četiri navrata u prvom poluvremenu Pančevci su imali po četiri gola razlike. Radnički je prvi put izjednačio u 27.minutu – 12:12. i promašio je nekoliko uzastopnih napada da stekne prednost tako da je na poluvremenu bilo 13:12 za Dinamo.

U nastavku utakmice slično kao i na startu prvog dela s’tim što je Radnički izjednačio na 14:14. u 35.minutu. Četiri minuta kasnije domaćin je poveo sa 17:15. Ključni deo utakmice desio se u tom periodu kada je Radnički od vodstva Dinama 17:15. uspeo da sa pet uzastopnih golova preokrene na 20:17. Kasnije, kako je utakmica odmicala rukometaši Radničkog su bivali sve sigurniji pa je prednost rasla i do 7.golova (59.minut) 28:21.

Najzaslužniji za pobedu bio je golman Dušan Petrović koji je u prvom poluvremenu ostavio Radnički u igri dobrim intervencijama. Zamenio je Zlatanovića koji je počeo utakmicu ali nije uspeo da odbrani ni jedan šut.

Milić je u prvom poluvremenu bio više nego dobar. U nastavku su se razigrali svi igrači. Đukić je postigao najviše pogodaka.

U 4.kolu Radnički najverovatnije u subotu dočekuje Jugović iz Kaća od 19h.