RK Radnički bolji od Dinama!

U zaostaloj utakmici 18. kola RK Radnički je pobedio Dinamo iz Pančeva rezultatom 33:29 (16:15). Utakmica je bila tvrda i neizvesna do poslednjih minuta, a Pančevci su pružili neočekivano jak otpor. Celo prvo poluvreme igralo se gol za gol, a prvu osetniju prednost Radnički je stekao u 15. minutu, kada je bilo 10:7, posle serije od 3:0 Kragujevčana. Tu razliku su održavali skoro do 30. minuta, kada je Dinamo uspeo da napravi mini-seriju i približi se na samo gol zaostatka.

U drugom poluvremenu Radnički ponovo vraća 3 razlike, ali ne uspeva da se potpuno odlepi i prelomi utakmicu. Pred sam kraj meča, u 55. minutu, Dinamo ponovo preti, i smanjuje zaostatak na samo jedan gol, ali do kraja meča na terenu je postojao samo jedan tim-Radnički, čiji su igrači za tih poslednjih 5 minuta postigli čak 4 gola, i tako zabeležili i ubedljivu pobedu nad žilavim Pančevcima. Sjajnu utakmicu u redovima domaćina ponovo su imali krila, Đukić i Cvetinović, dok se u redovima Dinama niko nije golgeterski istakao, tri igrača su postigla po 5 pogodaka.

Radnički – Dinamo  33:29 (16:15)

Dvorana: “Jezero“
Gledalaca: 300.
Sudije: Mošorinski i Pandžić.

RADNIČKI: Miljković , Đukić 8(1), Milosavljević , Prodanović 3, Janićijević , Lojaničić , Zlatanović ( odbrana 14, sedmerac), Radojević 4, Tica 2 , Petrović, Cvetinović 8(1), Milinčić , Brnjas 2, Šmigić 6

DINAMO: Grandov 2, Komlanov 5, D. Petrović , Lazić 3, M. Petrović 1, Pejčinović ( odbrana 5), Tutić 5(1) , Milosavljević 5(1), Bošković , Padežanin , Novaković , Ćućuz ( odbrana 8, 2 sedmerca) , Ilić 4, Ćalić 5.

Isključenja: Radnički 2, Dinamo 4.minuta.
Sedmerci: Radnički 4(2), Dinamo 3(2).
Semafor: 2:2 (4.minut), 4:4 (8), 7:7 (13), 10:7 (15), 12:10 (22), 14:11 (25), 19:17 (35), 21:20 (40), 24:21 (45), 27:24 (50), 28:27 (55), 32:28 (57).