Rezervisti “Đavola“ bolji od Nišlija

Kragujevački superligaš imao je danas odličnu proveru pred nastavak šampionata u Jelen Superligi. Na gradskom stadionu gostovao je imenjak iz Niša, novi prvoligaš. Domaćin je nakon preokreta u drugom poluvremenu pobedio sa 2:1.

Šef stručnog štaba Kragujevčana Kuzeljević pružio je šansu rezervistima. Nišlije su povele u 28. minutu nakon penala koji je sigurno izveo Milenković. Pre toga, istog igrača golman Pustinjaković je oborio u kaznenom prostoru.

Gosti su odolevali sve do 56. minuta kada je Lepović efektnim udarcem sa 25 metara pogodio mrežu Perića i izjednačio rezultat. Kako se bližio kraj utakmice prilika nije bilo, pa se očekivalo da  se susret završi nerešenim ishodom. Ipak, u 85. minutu, brzonogi Igor Krmar odlično je prošao odbranu Nišlija, izašao ispred Perića i savladao ga za konačan rezultat, 2:1.

U 3. kolu Jelen Superlige Radnički 1923 gostuje u Ivanjici, ekipi Javora. Utakmica se igra u subotu 27. avgusta od 17 časova.

Radnički 1923 – Radnički Niš  2:1 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 200.
Glavni sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac).
Strelci: 0:1 Milenković 28 (jedanaesterac), 1:1 Lepović 56, 2:1 Krmar U 85. minutu.

RADNIČKI 1923: Pustinjaković, Božović, Ristić, Opančina, Rosić, Džavrić, Lepović, Živadinović, Stojaković, Karamatić. Igrali su još: Aleksić, Petrović, Essel Kristian Sokopie.

RADNIČKI (NIŠ): Perić, Stamenković, An Il Bom, Simov, Jočović, Petrović, Jovanović, Paunović, Milenković, Stefanović, Agbo. Igrali su još: Filipović, Miljković, Krstić, Pjević, Stojčić.