Resničani zabeležili drugu pobedu u sezoni

Prvu utakmicu zonskog stepena takmičenja na renoviranom stadionu u Resniku, ekipa Budućnosti rešila je u svoju korist. Pobedila je Radnika iz Ušća kod Kraljeva 1:0 pogotkom Marka Lepovića u drugom poluvremenu. Uspešni su bili Vodojaža u Gruži i Šumadija 1903 na Bubnju, a samo je ekipa Korićana ostala bez bodova.

Ekipa Budućnosti startovala je pobedom protiv Radnika iz Ušća pred svojim navijačima

Predstavnici Fudbalskog saveza grada Kragujevca proteklog vikenda osvojili su devet bodova na četiri utakmice sedmog kola Šumadijsko-raške zone. Najbolje su profitirali fudbaleri Vodojaže, koji pobedom u Gruži (2:0) prekinuli seriju loših rezultata. Šumadija 1903 je na Bubnju pogotkom Đorđevića zadržala prvo mesto na tabeli sa dva boda više od imenjaka iz Toponice.

Fudbaleri Korićana, posle poraza od Reala iz Podunavaca, izgubili su ponovo bodove pred svojim navijačima, ovoga puta od Novog Pazara 1928. Gol odluke postigao je Nailović u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Ekipa Budućnosti je, pak, obradovala svoje navijače drugom pobedom u ovoj sezoni i osvojila veoma važne bodove u borbi za beg sa začelja tabele. Zbog neispunjavanja uslova za odigravanje zonskih utakmica u Resniku, ekipa koju od skora vodi trener Dragoslav Ristović, kao domaćin igrala je na igralištu u Grošnici. U međuvremenu otklonjeni su nedostaci i juče je Budućnost počela da koristi svoj stadion na kome je zabeležila pobedu.

Bio je to susret dve ekipe iz donjeg dela tabele, u kojoj je domaćin imao blagu prednost i to materijalizovao pogotkom u finišu utakmice. Udarac iz prekida sa oko 25 metara u 83. minutu izveo je Jovan Brdar, a pred golom Radnika najbolje se snašao štoper Marko Lepović i u skoku glavom loptu sproveo u mrežu golmana gostiju Aleksandra Bojanića.

Na ovaj način osvojeni su važni bodovi koji su omogućili Resničanima da naprave skok na tabeli za tri stepenice i trenutno zauzimu 11. mesto sa šest bodova.

BUDUĆNOST – RADNIK (Ušće) 1:0 (0:0)

Stadion: FK Budućnost u Resniku.
Gledalaca: 50.
Sudija: Neraman Biorac (Novi Pazar).
Pomoćnici: Admir Ejupović (Novi Pazar), Nebojša Strahinjić (Kraljevo). Strelac: Lepović u 83. minutu.
Žuti kartoni: Nastić, Kostić, Milosavljević (Budućnost), Petrović, Božić, Popović, Kašić (Radnik).

BUDUĆNOST: Nastić, Stefanović, Popović (od 46. Stevanović), Lepović, Mimović, Milosavljević, Beloica, Vasović, Kostić, Brdar (od 90. Radovanović), Vasiljević (od 52. Nikolić).

RADNIK: Bojanić, Popović, Kašić (od 89. Mladenović), Gajović, Đoković, Šiljković, Petrović, Radenković (od 46. Božić), Markićević (od 79. Bojanić), Vukićević, Krunić.

U ostalim susretima 7. kola Šumadijsko-raške zone postignuti su sledeći rezultati: Šumadija (T) – Polet (R) 1:0, Apolon 2018 – Goč 3:1, Zvečan – Real 1:3, Bane – Omladinac (NS) 7:1.

U vođstvu je Šumadija 1903 sa 17 bodova, a prate je Šumadija (T) i Novi Pazar 1928 sa po dva boda manje. Korićani su osmi sa 12, a  Vodojaža na 10. mestu ima dva boda manje.

U narednom kolu Vodojaža dočekuje Apolon 2018, Budućnost je gost Omladincu u Novom Selu, Šumadija 1903 odlazi na noge Goču iz Vrnjačke Banje, a Korićani ekipi Šumadije u Toponici.