Resničani ispustili pobedu u generalnoj probi sa Vodojažom (FOTO)

U poslednjoj proveri pred nastavak sezone u Šumadijsko-raškoj zoni, kragujevački predstavnici u ovom rangu takmičenja, Vodojaža i Budućnost, danas su odmerili snage u prijateljskom susretu, odigranom na veštačkom terenu stadiona „Čika Dača“. Iako su Resničani imali prednost od dva gola, utakmica je okončana bez krajnjeg pobednika – 2:2 (0:1).

Fudbaleri Budućnosti bolje su odigrali u većem delu utakmice i vodili, ali nisu pobedili

Susret dva predstavnika FSGKG u Šumadijsko-raškoj zoni odigran je u visokom ritmu, kao da se radilo o utakmici za bodove. Gosti iz Resnika pokazali su da su se dobro pripremili, iako nisu nastupili u kompletnom sastavu. Bolje su otvorili utakmicu, dobro se kretali i brzo prenosili loptu na protivničku polovinu, što je rezultiralo i vođstvom od 2:0.

Grošničani, koji su nastupili bez kapitena Vukovića, Sretenovića i Ratinca, tek su od drugog primljenog gola krenuli ofanzivnije. Uspeli su da  izjednače, ali nije bilo vremena i za pobedu.

Igrači Vodojaže u završnici utakmice „dodali gas“ i izjednačili

Prvi su pripretili igrači Vodojaže u osmom minutu preko štopera Komatine, koji je posle kornera zamalo bio neprecizan. Resničani su se brzo prilagodili na teren sa veštačkom travom i nametnuli tempo igre sa čestim šutevima na gol Živaka. Nikolić i Beloica nisu iskoristili prilike za vođstvo, ali je to pošlo za nogom iskusnom Marku Lepoviću, koji je iz prekida doveo Budućnost u vođstvo u 30. minutu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Nedeljković je šuttirao sa desne strane za izjednačenje, ali je pogodio prečku, pa su gosti iz Resnika otišli na odmor sa golom prednosti.

I posle odmora izabranici trenera Dragoslava Ristovića nastavili su u istom ritmu i pokušavali da dupliraju vođstvo. Todorović je u 53. minutu dobro šutirao sa dvadesetak metara, ali je drugi golman Vodojaže Šarac bio na mestu. Još bolji udarac tri minuta kasnije uputio je Vasiljević, ali je i njegov šut završio u rukama golmana Grošničana.

Fudbaleri Vodojaže (plavi dresovi) u drugom poluvremenu postigli dva gola i izbegli
poraz

U 60. minutu ofanzivni Beloica je udarcem sa ivice kaznenog prostora zagrejao dlanove golmana Vodojaže. Pet minuta kasnije dobro je šutirao i napadač Grošničana Spasojević, ali je golman Resničana Ćirković uspeo da spreči pogodak i izjednačenje.

Fudbaleri Budućnosti svoju nadmoćnost na terenu krunisali su i drugim pogotkom u 70. minutu. Sa desne strane šutirao je bek Nikola Đaković, a odbijenu loptu od golmana Stefan Kostić, inače brat proslavljenog internacionalca Filipa Kostića, ubacio je u mrežu za 2:0.

Strelci za Resničane Stefan Kostić i Marko Lepović

Kao i na prethodnoj utakmici u Ilićevu protiiv Srbije, ekipa Vodojaže je „osvežena“ mlađim igračima zadnjih petnaest minuta utakmice odigrala mnogo bolje i postigla dva pogotka.

U 75. minutu Stefan Đokić je na asistenciju Spasojevića uspeo da savlada Ćirkovića. Bio je to period dominacije Grošničana. U 80. minutu najbolji strelac Vodojaže Nedeljković dobro je šutirao, ali nije iznenadio golmana gostiju. Dva minuta kasnije, posle kontranapada, bek Resničana Đaković pogodio je prečku.

Ovaj promašaj kaznili su Grošničani drugim pogotkom, koji je postigao povratnik u ekipu Bojan Spasojević, koji je tako postavio konačan rezultat ovog zanimljivog susreta, u kojem su Resničani bili bliži pobedi – 2:2.

Bojan Spasojević pogotkom u finišu utakmice doneo Grošničanima izjednačenje

Narednog vikenda nastavlja se prvenstvo u Šumadijsko-raškoj zoni. Vodojaža je gost Rasa u Novom Pazaru, a Budućnost dočekuje lidera na tabeli Gružu.

Poslednju proveru sutra imaju i fudbaleri Šumadije 1903, koji na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ dočekuju zonašku ekipu Petra Dobrnjca iz Dobrnje kod Petrovca na Mlavi, a Korićani igraju sa Jedinstvom u Užicu.

VODOJAŽA – BUDUĆNOST (Resnik) 2:2 (0:1)

Prvi pomoćni teren stadiona „Čika Dača“.
Gledalaca:
50.
Sudija: Petar Blagojević (Kragujevac).
Pomoćnici: Marko Dačović, Dragan Dimitrijević (takođe iz Kragujevca).
Strelci: Đokić u 75. i Spasojević u 87. za Vodojažu, a Lepović u 30. i Kostić u 70. minutu za Budućnost.

VODOJAŽA: Živak, Tošović, Jovanović, Mijaličić, Komatina, Stević, Erić, Đokić, Spasojević, Nedeljković, M. Đurić. Igrali su još: Šarac, Kostić, N. Đurić, Todorović, Dačović.

BUDUĆNOST: Ćirković, N. Đaković, Milosavljević, Jovanović, Lepović, Vasović, Vasiljević, Trifunović, Nikolić, Kostić, Beloica. Igrali su još: S. Đaković, Cvetković, Erić, Pavlović, Todorović.