Resničani eliminisali iz kupa Jedinstvo u Petrovcu (FOTO)

Danas su odigrane dve utakmice trećeg kola kupa na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca. Novi zonaš, Budućnost iz Resnika, savladao je kao gost Jedinstvo iz Petrovca sa 3:0, dok je u Korićanima Vodojaža deklasirala domaćina sa 5:0. Šumadija 1903 nije došla na duel u Sušici, a još u nedelju su se za nastavak daljeg takmičenja kvalifikovali Srbija iz Ilićeva, Maršić i Bagremar.

Ekipa Budućnosti odigrala je bolje u Petrovcu i zasluženo prošla u narednu rundu Kupa FSGKG

Iako obe ekipe nisu nastupile u kompletnim sastavima, na tvrdom terenu u Petrovcu novi zonaš iz Resnika bolje se snašao, imao je brže i raspoloženije igrače, pa je na kraju zasluženo pobedio sa 3:0. Ekipa gradskog prvoligaša iz Petrovca, koju predvodi trener Zoran Buki Veljović, u prvom poluvremenu dok je imala snage bila je ravnopravan protivnik, ali je izostala realizacija.

Bolje fizički pripremljena ekipa Budućnosti je od početka krenula ofanzivno. U 10. minutu Vasiljević je sa šesnaest metara dobro šutirao, ali je golman Milojević bio na mestu i bez teškoća sprečio pogodak. Na drugoj strani uzvratio je Jurišević u 25. minutu, ali je to bio lak plen za iskusnog golmana Nastića, pojačanje Resničana iz Šumadije 1903.

U 32. minutu gosti su došli do prednosti. Sa desne strane centrirao je Janićijević, a na drugoj stativi našao se Aleksandar Milosavljević i glavom loptu poslao u mražu za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Aleksandar Milosavljević „načeo“ je Petrovčane

Posle odmora fudbaleri Budućnosti su osveženi odmornijim igračima „dodali gas“ i postigli još dva pogotka preko rezerviste Beloice. U 55. minutu napadač Resničana dobro se našao pred golom domaćina posle centaršuta A. Milosavljevića sa desne strane i duplirao prednost zonaša iz Resnika.

Pokušavali su igrači Jedinstva da udarcima gol sa distance iznenade Nastića, ali nisu uspevali u tome. U 64. minutu odlično je šutirao rezervista Petrovčana Milivojević, ali je golman Budućnosti iz dva puta uspeo da smiri loptu i spreči pogodak.

Utakmica u Petrovcu odigrana je po velikoj vrućini i na teškom terenu

U kontranapadu Resničani su odmah uzvratili trećim golom. Ponovo je bio strelac Beloica, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Milojevića i u 65. minutu postavio konačnih 3:0 za Budućnost.

U finišu utakmice igrači Jedinstva su pokušali da ublaže poraz, ali im je realizacija bila slabija strana, pa su morali da se oproste od takmičenja u Kupu FSGKG. Njih sada očekuje takmičenje u Prvoj gradskoj ligi, koja počinje od narednog vikenda, kada Petrovčani gostuju u Drenovcu ekipi Borca.

Fudbaleri Jedinstva nisu uspeli da se suprostave novom zonašu iz Resnika

JEDINSTVO – BUDUĆNOST (R) 0:3 (0:1)

Igralište: U Petrovcu
Gledalaca: 30.
Sudija: Lazar Stanojević (Kragujevac).
Pomoćnici: Janko Mitrović, Marko Stanojević (takođe iz Kragujevca).
Strelci: A. Milosavljević u 32, Beloica u 55. i 65. minutu.
Žuti karton: Dragutinović (Budućnost)

JEDINSTVO: Milojević, Sarić (od 54. Milivojević), Jovanović, Adamović, Kostić, Stefanović (od 52. Arsenijević), Janićijević, Popović, Jurišević (od 34. Simović), Todorić, Katančević.

BUDUĆNOST: Nastić, Vasović, Đoković, Z. Stevanović, Dragutinović, Mimović, Vasiljević (od 46. Pavlović), Janićijević, A. Stevanović (od 46. Nikolić), Milosavljević, Radovanović (od 46. Beloica)

„PETARDA“ GROŠNIČANA U KORIĆANIMA

Drugi susret današnjeg programa u okviru Kupa FSGKG odigran je u Korićanima, gde je Vodojaža „pregazila“ domaćina rezultatom 5:0.

Domaći tim, koji je na startu Šumadijsko-raške zone pobedio Radnika iz Ušća sa 2:0, na teren je izašao sa devet rezervista, jer je čuvao igrače za naredni susret sa Omladincem u Novom Selu. To je obilato iskoristila Vodojaža, ovogodišnji osvajač kupa, koja je napunila mrežu Korićana.

Golove su postigli Nedeljković u 39, Vasiljević u 42. iz jedanaesterca, Komatina u 69, Jekić u 81. i Đurić u 88. minutu.

Interesantno je napomenuti da je Vodojaža i u nedelju identičnim rezultatom (5:0) na svom terenu pobedila ekipu Rasa iz Novog Pazara na premijeri u Šumadijsko-raškoj zoni.

Treći susret, koji je bio na programu danas, nije odigran jer se Šumadija 1903 nije pojavila u Sušici, gde je trebala da se sastane sa novim srpskoligašem, tako da su se Sušičani plasirali za dalji tok takmičenja službenim rezultatom.

U nedelju su odigrana još tri susreta trećeg kola Kupa FSGKG. Srbija je u Ilićevu deklasirala Slobodu iz Grbica sa 5:0, Maršić je pobedio Bratstvo iz Erdeča sa 5:2, a Bagremar je bio bolji od Seljaka iz Cvetojevca, rezultatom 3:0.

Tako su se u nastavak takmičenja, pored gradskog drugoligaša Dobrač, koja je u ovom kolu bila slobodna, plasirali još i Budućnost, Vodojaža, Sušica, Maršić, Srbija i Bagremar.