Remi u Pazaru po meri Radničkog

Nerešenim rezultatom 0:0, ostvarenim u najvažnijoj utakmici sezone u Novom Pazaru sa istoimenom ekipom, fudbaleri kragujevačkog Radničkog napravili su veliki korak na putu ka Superligi. Prema očekivanju, stadion je bio ispunjen do poslednjeg mesta, zapravo u onoj meri koju su dozvolile bezbedonosne strukture. Prvo uzbuđenje usledilo je u četvrtom minutu, kada su domaći smatrali da su oštećeni zbog nedosuđene najstrože kazne, na šta su stavili i zvaničnu primedbu. Potom, u devetom minutu golman Radničkog Ognjen Čančarević je odlično intervenisao kada je prvo pokušao da ga savlada Đalac, a u nastavku akcije i Kaizi, u oba navrata čuvar mreže Kragujevčana je bio nesavladiv. Dobru priliku Novi Pazar nije iskoristio ni kada je Delibašić šutirao preko gola. Najbolju šansu u prvom delu meča, Radnički je imao u samom finišu, istakao se tada Pustinjaković odbranivši zicer Stojakoviću.

U nastavku susreta nije bilo toliko dinamike kao u prvih 45 minuta, zabeležen je pokušaj Delibašića glavom u 60. minutu, a 15 minuta kasnije na drugoj strani Petrović je takođe iz povoljne pozicije omogućio još jednom golmanu domaćina da se istakne. Meč velikog naboja, između ostalog, obeležila je i povreda Delibašića koju je zadobio čini se u sudaru sa svojim saigračem Đalcem, a u neposrednoj blizini bio je štoper Kragujevčana Tintor koji je proglašen za najboljeg igrača utakmice. Krajnji ishod, 0:0, sigurno da znatno više odgovara Radničkom, čiji su fudbaleri  stadion u Novom Pazaru napustili u policijskim maricama. Već u nedelju od 17 časova kragujevački prvoligaš će na svom terenu odmeriti snage sa imenjakom iz Sombora. Do kraja prvenstva, timu iz šumadijske prestonice predstoje još gostovanja u Lazarevcu kod Kolubare i u Beogradu, gde će igrati sa Bežanijom, dok će pored Somboraca, izabranici trenera Vlade Čapljića dočekati i vodeći BASK.

Novi Pazar – Radnički 1923 0:0