Radosavljeviću srebro na pionirskom prvenstvu države

Veliki uspeh ostvario je mladi atletičar kragujevačkog Radničkog Mladen Radosavljević na državnom prevenstvu za starije pionire u Sremskoj Mitrovici. On je osvojio srebrnu medalju u trci na 60 metara.

Radosavljević je neizvesnoj završnici trke uspeo da se dokopa srebra sa rezultatom 7.52 sekundi. Ispred njega završio je Petar Milošević iz Požarevca (7.46), dok je treće mesto na podijumu zauzeo Balša Milić (7.54) iz Beogradskog atletskog kluba.

Malo je falilo pa da bilans medalja kragujevačkog kluba na ovom takmičenju bude još bogatiji, s obzirom da je Magdaleni Stevanović izmakla bronza u skoku u dalj za svega dva centimetra.

Tijana Vasić je uspela da se plasira u finale trke na 60 m kod pionirki, ali je zbog povrede završila tek na osmoj poziciji. Nemanja Dimović bio je jedanaesti u skoku u dalj, a u istoj disciplini nadmetali su se i članovi Atletskog kluba Park Dušan Ljujić i Bata Jovović. Ljujić je zauzeo šesto, a Jovović deseto mesto.