Radničkom samo bod iz Užica

Ni na trećem gostovanju ovog proleća fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da dođu do trijumfa. Trenutni lider srpskoligaškog zapada remizirao je juče u Krčagovu kraj Užica sa Jedinstvo Putevima 1:1 (1:0) u utakmici 20. kola, posle još jedne neubedljive partije.

Kragujevčani su u Užice došli sa ulogom favorita, koju nisu opravdali na terenu. Nakon što su ekipi Budućnosti Krušik „otkinuli“ dva boda u Valjevu, borbeni „putari“ su to ponovili i juče na svom terenu, u susretu sa prvoplasiranim timom Srpske lige „Zapad“.

Sve je na početku ličilo na idealan scenario za goste iz Kragujevca. Nakon prekršaja domaćih fudbalera u 2. minutu, loptu je u kazneni prostor Užičana ubacio Varjačić, a ona je uz dosta sreće došla do Jovana Lukića, najboljeg strelca Radničkog 1923 u dosadašnjem delu takmičenja, koji je preciznim udarcem levom nogom sa nekih 11-12 metara postigao svoj šesti gol u sezoni.

Domaćin je prvi put ozbiljnije pripretio preko opasnog desnog beka Njegoša Janjuševića, čiji je udarac, doduše iz prilično teške situacije, izmamio uzdahe navijača Jedinstva. Najpovoljniju šansu u prvih 45 minuta za Užičane propustio je napadač Vasiljević, koji je šutirao preko gola iz veoma povoljne pozicije.

Na drugoj strani, Radnički 1923 je pretio uglavnom udarcima iz daljine, a najopasniji je bio pokušaj Dejana Miljuša sa nešto više 20-ak metara, koji je zadao puno problema domaćem čuvaru mreže Vukašinoviću.

Na startu drugog poluvremena nova velika prilika za domaće da stignu do izjednačenja. Đurić je zahvatio loptu glavom, ali je ona završila preko gola.

I onda, u 69. minutu, jedanaesterac za Užičane. Vidović je u pokušaju da izbije loptu iz šesnaesterca zakačio Đurića po desnoj nozi, a sudija Borisavljević je pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstože kazne bio je Karaderević. Iako je Raičević pročitao nameru fudbalera Jedinstva, udarac je bio izuzetno precizan da bi mladi čuvar mreže Radničkog 1923 mogao nešto više da uradi.

Do kraja susreta vredi zabeležiti još jedan pokušaj opasnog Janjuševića, kada je pogodio samo spoljni deo mreže, dok je na drugoj strani veliku šansu za Radnički 1923 propustio Varjačić, nakon što je iz slobodnog udarca sa 17 metara pogodio mesto na kome se spajaju prečka i stativa.

Poslednju priliku na utakmici imao je Saša Marković, ali je njegov udarac završio preko gola, tako da je ostalo 1:1.

JEDINSTVO PUTEVI – RADNIČKI 1923  1:1 (0:1)

Stadion u Krčagovu kraj Užica
Gledalaca: 700
Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica)
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac) i Željko Đurić (Ub)
Strelci: Karadarević u 70. minutu za Jedinstvo Puteve iz penala, Lukić u 2. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Karadarević, Glišović, Lazović, Martinović, Đurić (Jedinstvo Putevi), Varjačić, Ilić, Nenadić, Miljuš (Radnički 1923)

JEDINSTVO PUTEVI:
Vukašinović, Lazović, Vučković, Glišić, Čolović, Glišović, Janjušević (od 86. Ječemnica), Karadarević (od 76. Savković), Vasiljević, Đurić, Đukić (od 46. Martinović).

RADNIČKI 1923: Raičević, Matejević, Nenadić, M. Ilić, Marković, Vidović, Đ. Andrić (od 77. Ivković), Varjačić, D. Miljuš (od 86. Stanković), Lukić (od 63. B. Miljuš), Spalević.

Nakon poraza Budućnosti Krušik u Smederevu, vodeći Radnički 1923 je nakon uvećao bodovnu prednost u odnosu na Valjevce i ekipu Šapina i ona sada iznosi dva boda.

Već u sredu na programu je vanredno, 21. kolo, a Radnički 1923 će na „Čika Dači“ ugostiti ekipu Loznice.