Radničkom bodovi iz Srbobrana

zkk-radnicki

Košarkašice Radničkog ostvarile su treću pobedu u sezoni, pošto su u 8. kolu Prve lige, slavile na gostovanju u Srbobranu sa 85:75, po četrvtinama 22:25, 26:26, 24:8, 13:16.

Kragujevčanke su se protiv “fenjeraša“ mučile čitavo prvo poluvreme, u kojem su bile u rezultatskom zaostatku. U 22. minutu, pri vođstvu domaćina 56:53, Radnički pravi seriju 19:0, što je bio odlučujući momenat susreta. U poslednjoj deonici gošće su rutinski sačuvale prednost i u Kragujevac donele dva velika boda.

U pobedničkom timu briljirala je Bojana Stevanović sa 30 postignutih poena (14/15 za jedan, 5/11 za dva, 2/3 za tri, 6 asistencija i 10 skokova) za indeks 39. Milica Cvetanović je upisala 21, a Trifunović i Lešnjak po 11 poena. U domaćem timu Danica Piper ubeležila je 16 koševa.

Na tabeli Prve lige Srbije Kragujevčanke su sedme sa 11 bodova, i skorom od tri pobede i pet poraza. U 9. kolu Radnički će biti naredne subote biti domaćin ekipi subotičkog Spartaka.