Radničkom bod u Požarevcu

Sa gostovanja u Požarevcu rukometaši Radničkog vratili su se sa osvojenim bodom, pošto su sa domaćinom igrali nerešeno 27:27. U dobrom delu meča rezultat je bio nerešen, da bi osetniju prednost Požarevljani stekli u 35. minutu, kada su poveli sa 18:14. Ipak, Kragujevčani su uspeli da izjednače na 20:20. Čini se da je Radnički ključnu prednost imao u 56. minutu, kod rezultata 26:23, ali vrlo brzo i trojicu igrača manje na parketu, tako da se to odrazilo na konačan ishod. Najefikasniji u ovom nerešenom ishodu u kragujevačkom timu bili su Nemanja Cvetinović sa devet i Milan Đukić sa sedam golova. Zbog završnice Kup takmičenja, rukometaši Radničkog će imati slobodan predstojeći vikend, a narednu utakmicu odigraće u sredu 18. maja, kada će se u zaostalom susretu 26. kola u Hali “Jezero” sastati sa beogradskim Partizanom.

POŽAREVAC
Gledalaca: 300.
Sudije: Alimpić i Crnjanski (Bačka Palanka).
Sedmerci: Požarevac 3 (2), Radnički 1 (1).
Isključenja: Požarevac 12 minuta, Radnički 14 minuta.

POŽAREVAC: Đorđević (15 odbrana, 1 sedmerac), Glišić, Jovanović 4, Marić, Božić 3 (1), Jelić 4, Kovačević 5 (1), Čavaljuga 3, Petrović, Dimić, Nedeljković, Dimitrijević 1, Stevanović, Pljevaljčić 7.

RADNIČKI: Lekić, Miljković, Đukić 7 (1), Prodanović, Janićijević, Zlatanović (8 odbrana, 1 sedmerac), Radojević 4, Tica 2, Barjaktarević, Petrović, Cvetinović 9, Milinčić, Brljas 1, Šmigić 4.

Igrač utakmice: Vanja Kovačević (Požarevac).
Semafor: 4:4 (10), 7:7 (19), 18:14 (35), 20:20 (47), 26:26 (58).