Radničkom bod u Novom Sadu (VIDEO)

Kragujevački Radnički je ostvario odličan rezultat na prvoj utakmici elitnog takmičenja posle punih devet godina.Sa teškog gostovanja u Novom Sadu, izabranici Slavenka Kuzeljevića se vraćaju sa osvojenim bodom i tako uspešno započeli sezonu u JSL.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu,  je imala Vojvodina u 21. minutu, kada je golman Radničkog bio spretniji od napadača Vojvodine u situaciji jedan na jedan. Do kraja poluvremena je Radnički par puta zapretio sa velike udaljenosti, ali su upućene lopte završavale preko gola.

Prvi period drugog poluvremena protiče u dominaciji Radničkog. Solidnu priliku je Radnički imao  u 58. minutu, kada je Obrovac  šutirao preko gola sa oko 18 metara, što je bilo uvertira za  63. minut, kada je u kontra napadu Nenadić centrirao Spaleviću, kome nije bilo teško da sa oko sa 7 metara glavom pošalje loptu u gol Supića. U 83.minutu odbrani Radničkog popušta koncentracija, što koristi Bojović, postiže gol za konačnih 1:1.

U narednom kolu, 20.avgusta, Radnički dočekuje spartak na Čika Dači.

Vojvodina – Radnički 1923 1:1 (0:0)

NOVI SAD
Stadion: „Karađorđe“.
Gledalaca:
7000.
Strelci: 0:1. Spalević 63, 1:1 Bojović 85. minut.

FK VOJVODINA: Supić, Smiljanić, Pavlović, Medojević, Mojsov, Trajković, Stevanović, Čović, Mitošević, Ilić, Abubakar.

FK RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević, Nedović, Obrovac, I. Petrović, Binić, Kostić (od 70. minuta Stojaković), Spalević.