Radničkom bod iz Valjeva

fk-radnicki-1923-2016-17

Derbi 8. kola Srpske lige Zapad između Budućnosti Krušik i Radničkog 1923 završen je bez pobednika 1:1 (0:1). Iako su gosti iz Kragujevca vodili pogotkom Lukića sa bele tačke u finišu prvog poluvremena, domaćin je u finišu ipak uspeo da izbegne poraz.

Kao što se i očekivalo, bila je to jedna čvrsta takmičarska utakmica sa malim brojem prilika. Kragujevčani su bili bliži pobedi, ali su uporni Valjevci iskoristili jedan kiks odbrane Radničkog i došli do boda.

„Đavoli“ su do vođstva došli u 38. minutu iz jedanaesterca, koji je dosuđen nakon što je Kosić povukao za dres iskusnog Spalevića. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je Jovan Lukić, kome je ovo bio treći gol u sezoni.

Sa druge strane domaći su u prvih 45 minuta bili prilično bezopasni i stvorili su samo jednu dobru priliku preko Ilića, ali je njegov udarac zaustavio golman Radničkog Milentijević.

U drugom poluvremenu gosti iz Kragujevca su propustili odličnu priliku da dupliraju prednost, kada je udarac Dejana Miljuša protutnjao pored desne stative. Valjevci su pokušavali da ugroze gol Milentijevića najčešće iz prekida, ali bez nekih ozbiljnijih prilika.

A onda, nakon kornera u 79. minutu, Ilić je slabo intervenisao u kaznenom prostoru kragujevačkog tima, što je iskoristio lukavi Gentić i sa nekih pet metara prosledio loptu u mrežu. Taj gol je prenuo domaće, koji su u finišu susreta zaigrali ofanzivnije u želji da dođu do potpunog preokreta, ali su se Kragujevčani odbranili i sačuvali bod.

Strelac jedinog gola na susretu Jovan Lukić još jednom je pokazao mirnoću i sigurnost prilikom izvođenja jedanaesterca. Nažalost, mladi napadač Radničkog morao je da napusti igru u 47. minutu susreta zbog povrede.

“S obzirom da je ovo bio derbi dve ekipe iz vrha tabele, utakmica je bila veoma čvrsta i borbena. Dosuđen je penal nakon prekršaja nad Spalevićem i ja sam osetio da ću realizovati jedanesterac, tako da sam bez puno razmišljanja stavio loptu na belu tačku i pogodio. Posle tog gola igralo se na sredini terena, bez previše šansi. Na poluvremenu sam osetio bol u zadnjoj loži i nažalost morao sam da izađem sa terena“ – rekao je Lukić posle utakmice za naš portal.

Radnički je i posle osam odigranih kola jedini neporaženi tim u Srpskoj ligi Zapad, i sa 18 sakupljenih bodova zauzima lidersku poziciju. Drugoplasirana Budućnost ima bod manje, treće mesto drži Šapine sa 16, dok je četvrto Smederevo sa 13 bodova. Na začelju su Jošanica i Železničar sa po 6, a poslednja Šumadija 1903 ima samo 4 boda.

Naredne subote ekipa Radovana Radakovića dočekaće Polet iz Ljubića.

Budućnost Krušik – Radnički 1923 1:1 (0:1)