Radnički ubedljiv u „majstorici“ sa Šapčanima

Vaterpolisti Radničkog plasirali su se u finale Super lige Srbije, pošto su u takozvanoj „majstorici“ polufinala, na svom bazenu ubedljivo nadigrali ekipu Šapca, rezultatom 14:7.

Kragujevčani su popravili utisak iz prve utakmice u Kragujevcu, u kojoj je Šabac bio uspešniji i posle uzvraćenog „brejka“ u gradu kraj Save zasluženo trijumfovali i plasirali se u završnu borbu za trofej.

Šapčani su iskoristili prvi napad, preko Tkača iz odbitka, ali je Radnički odmah zatim izjednačio preko Rašovića (1:1), koji je minut pre kraja prve deonice doneo svom timu i prvo vođstvo (3:2).

Od tog momenta Kragujevčani su u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom, pa su posle dva gola Ukropine i jednog Brankovića stekli „plus četiri“ dva minuta pred odlazak na veliki odmor (6:2). Sjajno je branio Lazar Dobožanov, jedan od junaka trijumfa u Šapcu, ali su gosti ipak iskoristili dve brojčane prednosti, preko Markovića i Stojanovića i do poluvremena prepolovili zaostatak – 6:4.

Na startu druge polovine susreta domaćin se vratio na četiri gola viška, pogocima Lukića i Rašovića (8:4), ali ni ovoga puta nije uspeo da prelomi meč, jer su na drugoj strani precizni bili Stojanović i Janković. Ipak, Radnički se brzo vratio na četiri gola prednosti, preko Rašovića i Ukropine (10:6), a zatim u poslednjoj deonici, koju je dobio sa 4:0, trijumf učinio još ubedljivijim.

Prvi od pet golova koliko je postigao Strahinja Rašović na ovoj utakmici, bio je njegov stoti gol u sezoni, čime je postao prvi igrač Radničkog kome je to pošlo za rukom. Golgeterski ga je pratio Aleksa Ukropina sa tri pogotka, dok je sjajnom odbranom komandovao raspoloženi Lazar Dobožanov. Na drugoj strani Ognjen Stojanović se u strelce upisao tri puta.

Kragujevčani će se u finalu sastati sa ekipom Novog Beograda, koja je posle dva meča eliminisala Crvenu zvezdu. Finalna serija igra se u dve dobijene utakmice, a prva je na programu u sredu, u Kragujevcu.

RADNIČKI – ŠABAC 14:7 (3:2, 3:2, 4:3, 4:0)

Bazen: SPD Radnički.
Sudije: Putniković i Milović.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 5, Stanojević, Janković, Toholj 2, Krug 1, Ukropina 3, Branković 1, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Panić, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Filipović, Drašković, Marković 1, Repanović, Tkač 1, Ilić, Vučinić 1, Tonković, Janković 1, Vuksanović, Stojanović 3, Velkić, Vukadinović, Ćetković. Trener: Vasović.

Izvor i foto: SPD Radnički