Radnički u finalu Kupa

Vaterpolisti Radničkog plasirali su se po prvi put u istoriji u finale Kupa Srbije, pošto su u polufinalu savladali ekipu Partizana, rezultatom 9:7 i tako se revanširali Beograđanima za prošlogodišnju eliminaciju.

„Crno-beli“ su dobro otvorili utakmicu. Poveli su na samom startu i dobro koristili svoje brojčane prednosti, pa su pogotkom Miloša Ćuka, sedam sekundi pre kraja prve četvrtine, na prvi predah otišli sa vođstvom 4:3.

Na startu drugog perioda Subotić je, uz dosta sreće, savladao Radića, pa su Beograđani prvi put stigli do „plus dva“ (5:3). Međutim, Kragujevčani su se potom probudili, pa je najpre izjednačio kapiten Filip Filipović sa dva vezana gola, a potom su Burić i Basara u potpunosti preokrenuli rezultat – 7:5.

U nastavku susreta izabranici Dejana Jovovića dva puta su stizali do maksimalnog vođstva od tri gola, a vaterpolisti Partizana su u oba navrata uspevali da smanje na „minus dva“.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je bivši igrač Partizana, Ivan Basara, sa tri gola, dok je Filipović postigao dva. Po jednom su se u strelce upisali Burić, Korolija, Đorđe Filipović i Vuksanović. Na drugoj strani Gilen i Mandić postigli su po dva pogotka, a po jedan Subotić, Ćuk i Obradović.

Trener Radničkog, Dejan Jovović, bio je zadovoljan plasmanom svog tima u finale.

Bitno je da nismo izgubili koncentraciju, iako smo gubili na početku utakmice. Promašili smo peterac, posle toga primili nesrećan gol od bloka, ali nas to nije poljuljalo. Posle prve četvrtine uspeli smo da konsolidujemo igrača manje i dali nekoliko golova iz igre, što je po mom mišljenju presudilo – smatra Jovović.

Za prvi domaći trofej Kragujevčani će se sutra, od 20.15 sati, boriti sa branocem Crvenom zvezdom, koja je u prvom meču savladala novosadsku Vojvodinu – 16:6.

Navikli smo na ambijent na Tašmajdanu prošle godine. Najvažnije je da se regenerišemo do početka utakmice i da budemo maksimalno skoncentrisani – zaključio je Jovović.

Strateg Partizana, Vladimir Vujasinović, istakao je da se njegov tim ozbiljno spremao za ovu utakmicu.

Imali specifične treninge, hteli smo da damo sve od sebe i mislim da smo u tome uspeli. U tri minuta ove utakmice smo izgubili meč. Pala nam je koncentracija, primili smo par golova u situacijama kada je trebalo da završimo dobru odbranu do kraja. Čestitam Radničkom na dobroj i korektnoj igri i želim im sve najbolje u finalu – rekao je Vujasinović.

Radnički Kon Tiki – Partizan Rajfajzen 9:7 (3:4, 4:1, 1:1, 1:1)

Bazen: „Tašmajdan“. Gledalaca: . Sudije: Ivanka Raković i Miodrag Stefanović. Igrač više: Radnički 10(2), Partizan 12(6). Dva igrača više: Radnički 1(1). Peterci: Radnički 1(0).

RADNIČKI KON TIKI: Radić (11 odbrana), Burić 1, B. Popović, Korolija 1, Ćirković, Miličić, Ćirić, Basara 3, Zloković, F. Filipović 2, Marković, Đ. Filipović 1, S. Popović, Vuksanović 1.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Živojinović (13 odbrana), Gilen 2, Mandić 2, Vico, Subotić 1, Tomašević, Ćuk 1, Dedović, Čučković, Tanasković, Stojanović, Obradović 1, Rističević, Jakšić.