Radnički u četvrtfinalu Kupa Srbije

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog savladali su večeras, u okviru osmine finala Kupa Srbije, ekipu Jagodine, sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:20, 27:25 i 25:15.

Veoma zanimljiva odbojkaška predstava viđena je večeras u dvorani „Jasa“ u Jagodini.

Domaća ekipa je pružila žestok otpor favorizovanim Kragujevčanima u prva dva seta, ali ipak je na kraju tim Dejana Matića slavio ubedljivu pobedu i plasirao se u 1/4 finale kupa.

Jagodinci su odlično otpočeli meč i iskoristili umor odbojkaša Radničkog, usled velikog broja utakmica u prethodnih par nedelja, tako da su od početka prvog seta imali konstantnih 4-5 poena prednosti. Tek posle drugog tehničkog tajm-auta, Radnički se konsolidovao i uspeo da preokrene rezultat, i tako dođe do tri poena prednosti (21:18), a do kraja seta je samo uvećao tu prednost na konačnih 25:20.

U drugom setu Jagodinci opet prikazuju odličnu igru i uspevaju da naprave razliku od 3-4 poena prednosti. Međutim, Radnički pravi brejk u samom finišu i uspeva da „ukroti“ borbene Jagodince, tako da je i drugi set pripao Kragujevčanima – 27:25.

U trećem setu Jagodincima je ponestalo snage, usled velike borbe u prethodna dva seta, tako da je Radnički lagano i ubedljivo rešio treći set u svoju korist sa 25:15.

Na ovom meču su bile evidentne posledice umora koji osećaju igrači Radničkog usled velikog broja mečeva, ali je i na ovoj utakmici ekipa Dejana Matića pokazala karakter u trenucima kada se lomio meč i smogla snage da ubeleži prvi trijumf u Kupu Srbije ove sezone.

Odbojkaše Radničkog za vikend očekuje gostovanje u Ljigu, ekipi Spartaka, u okviru 8. kola Viner Štediše lige.

Jagodina – Radnički  0:3 (20:25, 25:27, 15:25)

Dvorana: „Jasa“ – Jagodina.
Sudije: Dejan Rogić i Vladimir Milošević.
Trajanje meča: 71 minut.

JAGODINA: Popović 11, Đurić, Marinković 11, Lukić (libero, 19 prijema), Krstić, M.Ilić 9, Đorđević 6, Strugarević, Conić 1, Kocanović 1. Nisu igrali: Milošević i Milović. Trener: Nenad Ilić

RADNIČKI: Ćirović, N. Stevanović 10, Jovanović 4, Radović 4, Perović 11, Vulović 3, R. Stevanović 9, Ivović 1, Čedić 10, Blagojević 1, Pantelić (libero, 16 prijema). Nije igrao: Ilić. Trener: Dejan Matić