Radnički stigao do prvog boda u Velikoj Plani

rukomet

Do prvog boda u sezoni stigli su rukometaši Radničkog, koji su u utakmici 4. kola Super lige odigrali nerešeno u Velikoj Plani sa Moravom 19:19 (7:10).

Kragujevčani su poveli na početku susreta (3:1), ali su onda do kraja susreta morali da jure rezultat. Domaćin je u 20. minutu stekao prvi put dva gola viška (7:5), a na poluvremenu je bilo i tri gola prednosti za Planjane (10:7).

Najveću prednost na meču domaća ekipa ostvarila je u 42. minutu kada je povela sa 13:9. Gosti se nisu predavali, pa su za samo četiri minuta uspeli da izjednače na 13:13. Četiri minuta pre kraja uspeo je Radnički da dođe do gola prednosti 18:17, a potom i 19:18, ali je Potpara u poslednjim sekundama meča postigao gol, pa su Kragujevčani morali da se zadovolje samo sa bodom.

U domaćoj ekipi istakao se Zlatko Rakić sa sedam golova. U Radničkom, Miralem Bećirović i Đorđe Spasić postigli su po četiri gola, dok je kapiten Strahinja Simić pogodio tri puta.

Radnički je ostao na začelju tabele sa jednim osvojenim bodom, koliko ima i niški Železničar, sa kojim će se izabranici trenera Vučkovića sastati narednog vikenda u “Jezeru“.