Radnički slavio u Ljigu

Odbojkaši Radničkog uspešno su prebrodili nezgodno gostovanje u Ljigu. U poslednjem meču 17. kola savladali su domaći Spartak sa 3:1, a utakmica je trajala 101 minut.

Uvodni set dobio je Spartak sa 25:22 i to je bilo najveće dostignuće domaćina u ovom susretu. Radnički je izjednačio pošto je drugi set rešio u svoju korist, takođe, sa 25:22, da bi naredni dobio sa 25:23. Kako se ispostavilo, u poslednjem četvrtom setu bilo je 25:20 u korist izabranika trenera Dejana Matića.

Najbolji poenterski učinak u pobedničkom timu imao je korektor Ferenc Nemet, koji je osvojio 23, a Lazar Ćirović je ubeležio 12 poena. Kod Spartaka, Risto Baldijev je zabeležio 17 poena.

Radnički će u poslednjem kolu ligaškog dela dočekati narednog vikenda ekipu Mladog radnika.

Tabela: Crvena Zvezda 45, Vojvodina NS seme 38, Radnički 37Mladi Radnik 31, Partizan Termoelektro 26, Ribnica 18, Spartak Ljig 17, Železničar 17, Klek Srbijašume 13, Jedinstvo 13 bodova.