Radnički se „usidrio“ na drugom mestu

Nešto teže nego što se očekivalo, odbojkaši Radničkog su večeras na parketu hale „Jezero“ savladali ekipu Spartaka iz Ljiga rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 20:25, 25:13 i 25:23.

Verovatno usled umora i emotivne ispraženjosti posle eleminacije iz Čelendž kupa, Radnički je u ovaj meč ušao prilično rastrzano.

Gosti su nešto bolje ušli u ovaj meč i poveli na početku prvog seta, ali je Radnički vrlo brzo došao do svoje igre, uspeo da preokrene rezulat i reši prvi set u svoju korist sa 25:18.

U drugom setu su se najviše videle posledice te fizičke i emotivne ispraženjenosti odbojkaša Radničkog, pošto su gosti iz Ljiga vrlo lako i ubedljivo došli do izjednačenja, dobivši ovaj period igre sa 25:20.

Trener Matić je ipak uspeo da razdrma i prene svoje pulene posle evidentnog šoka u drugom setu, pa su u trećoj deonici odbojkaši Radničkog zaigrali mnogo bolje i demolirali protivnika sa 25:13.

Četvrti set je doneo najviše uzbuđenja. Gosti su bolje startovali, ali Radnički, kao u prvom setu, opet pravi brejk polovinom deonice i uspeva da dođe do konstantne prednosti od dva poena, koju je održao do kraja i dobio ovaj period igre sa 25:23, rešivši pitanje pobednika večerašnjeg meča.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili, naravno Čedić sa 20 i Nemanja Stevanović sa 16 poena (od toga čak 6 asova), a vredi istaći i odličnu rolu Nemanje Radovića sa 10 poena i sjajnim napadačkim učinkom od 70% uspešnosti (10-7), dok je kod gostiju sjajnu igru pružio Zindović sa 19 poena, kao i Poznić sa 14 poena.

Radnički je ovom pobedom, kolo pre kraja regularnog dela sezone, izbio na drugo mesto na tabeli Viner Štediša lige.

Sledi nedelja pauze u prvenstvu zbog finalnog turnira Kupa Srbije, a u poslednjem 18. kolu šampionata Radnički gostuje aktulenom šampionu i lideru Crvenoj zvezdi.

Radnički – Spartak (Ljig) 3:1 (25:18, 20:25, 25:13, 25:23)

Dvorana: „Jezero“