Radnički savladao Zvezdu, mrtva trka za 4. mesto

Uspešni u nastavku borbe za novi izlazak na evropsku scenu bili su rukometaši Radničkog. U meču pretposlednjeg kola Superlige Srbije, u hali „Jezero“ savladali su Crvenu zvezdu sa 33:25 i sa nova dva boda ostali sa Metaloplastikom na deobi četvrtog i petog mesta. Na početku susreta kragujevački tim je došao do vođstva od 4:0, izabranici trenera Igora Butulije sa izjednačenjem na 4:4 dali i svoj krajnji domet u ovom meču. Već tokom prvog poluvremena , Radnički je uspeo da dođe do ubedljive prednosti, tako da se na odmor otišlo sa vođstvom domaćina, 19:10. Kasnije, Kragujevčani su imali u tri navrata i prednost od po deset golova, 23:13, 24:14 i 27:17, što je bilo dovoljno da bez većih problema utakmicu na pobednički način privedu kraju. Po običaju, najefikasniji bio je kapiten Milan Đukić koji je postigao deset golova, a Bojan Brnjas se dva puta manje upisao u strelce. Na drugoj strani, Radulović je postigao pet, a Pušica i Đurić po četiri gola. Prvenstvo se završava narednog vikenda, kada će Radnički kao gost igrati sa Naisusom u Nišu. U zavisnosti od ishoda tog meča, zavisiće i konačan plasman kragujevačkog tima, kome četvrto mesto donosi novo igranje na međunarodnoj sceni, koje još šansi da osvoje imaju šabačka Metaloplastika i beogradski PKB.