Radnički savladao Požarevac

Prema očekivanju, rukometaši Radničkog osvojili su dva nova boda pobedivši Požarevac sa 25:22, u meču 17. kola Superlige Srbije. Gosti su pružili izuzetno jak otpor, tako da, sve do 37. minuta igre igralo se po sistemu gol za gol. Tek u poslednjoj trećini utakmice Radnički je dođao do vođstva od 16:12, što je bila prva osetnija prednost. Najveću razliku Kragujevačni su imali u 55. minutu, kod vođstva 25:18. Zahvaljujući opuštanju u finišu domaćih igrača, Požarevljani su serijom od četiri gola uspeli da ublaže poraz.

Kog gostiju, Pjevaljčić sa sedam golova je ostavio najbolji utisak, dok se u pobedničkom timu istakao Rajičević, koji je sa šest golova bio najefikasniji igrač, ali je epitet igrača utakmice pripao golmanu Dušanu Petroviću sa 12 odbrana.

Kragujevčani su posle pobede nad Požarevcem ostali na trećem mestu na tabeli sa 22 boda. Već u sredu očekuje ih zaostala utakmica 16. kola sa ekipom Rudara u Kostolcu.