Radnički savladao Cibose

U solidno ispunjenoj hali „Jezero“ domaći tim tek u samoj završnici podsetio na kvalitet koji poseduje. Cibona dobro počela, ali je Radnički koncentrisano u nastavku došao do zaslužene i veoma važne pobede.

U poslednjem meču 14. kola ABA lige, Radnički je na svom terenu ponovo savladao zagrebačku Cibonu. Gosti su ušli veoam oštro u meč i poveli serijom 10:0, da bi trojkom novajlije Pilčevića, Radnički krenuo u topljenje tog minusa, sve do 16. minuta, kada je domaćin i prvi put poveo. 25:24

Iskusni Marin Rozić je doveo Cibonu do osetne prednosti i na poluvremenu, a u trećoj deonici Marko Marinović je krenuo da sjajnom igrom topi prednost gostiju. Rezultatski egal je trajao sve do same završnice meča.

Pobedu je Radnički obezbedio serijom 7:0 dva i po minuta pre kraja. Cibona je vodila 65:63, ali je onda Radnički nanizao sedam poena i konačno se odvojio.

Najzaslužniji za važan trijumf Radničkog bio je iskusni Marko Marinović sa 20 poena (7-15 iz igre, 3ast), Kalinić je dodao 15, a poslednje pojačanje Pilčević 11, uz po 4 skoka i ukradene lopte.

S druge strane, u desetkovanoj Ciboni čak pet igrača igralo je preko 30 minuta jer je zbog očajne situacije tim napustilo nekoliko igrača, pa su timu priključeni juniori.

Jagodić-Kuridža imao je 22 poena i 11 skokova, Blesingejm je upisao 12 poena, 13 asistencija, ali i čak 10 izgubljenih lopti, dok je Dario Šarić zabeležio 19 poena i 13 skokova.

KK Radnički – KK Cibona 78:71 (14:21, 18:16, 21:21, 25:13)

Hala: Jezero.
Gledalaca: 2000.
Sudije: Sašo Pukl, Haris Bjedić, Igor Mitrovski.

RADNIČKI: Sili, Janković, Lešić 9, Jović 2, Mlađan 6, Kalinić 15, Birčević 8, Pilčević 11, Dimić, Brkić 7, Jevtović, Marinović 20.

CIBONA: Kus 4, Blesingejm 12, Demo, Šarić 19, Božinović, Rozić 12, Jagodić-Kuridža 22, Junaković 2, Mavra, Gabrić.