Radnički rutinski u Splitu

vk-radnicki-2014-15

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca upisali su očekivanu pobedu na gostovanju splitskom POŠK-u –12:7 , u devetom kolu Triglav lige i tako prekinuli seriju od pet utakmica bez pobeda.

Šumadinci su od starta krenuli žestoko i poveli već iz prvog napada preko Marka Ćuka, ali je onda domaćin uzvratio preko Pitera Robinsona i Tina Cvjetkovića, za jedino vođstvo na utakmici (2:1). Međutim, Kragujevčani su odgovorili serijom 5:0 i sredinom druge deonice stigli do „plus četiri“ (6:2).

Splićani su do poluvremena ponovo prišli na „minus dva“ (6:4), ali je Radnički u nastavku, predvođen Srđanom Vuksanovićem došao do pet golova viška i otklonio sve dileme oko pobednika (10:5).

U poslednjoj deonici izabranici Uroša Stevanovića samo su osigurali pobedu, a u jednom momentu imali su i maksimalnih „plus šest“ (12:6).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Srđan Vuksanović sa četiri gola, po dva su dodali Dušan Marković i Marko Ćuk, a jedan Filip Trajković, Miloš Miličić, Josip Vrlić i Marko Petković. Na drugoj strani prednjačio je trostruki strelac, Ivica Prižmić, dok je Piter Robinson upisao dva gola.

U narednom kolu Radnički dočekuje ekipu Budve, u četvrtak, od 20 sati, na zatvorenom bazenu Sportskog centra „Park“, a ulaznice za taj meč puštene su danas u prodaju, na info pultu bazena, po ceni od 100 dinara.

POŠK – Radnički 7:12 (2:4, 3:3, 1:3, 1:2)