Radnički rutinski protiv Železničara

rk-radnicki

Rukometaši Radničkog ostvarili su treću pobedu u plej ofu, pošto su večeras u dvorani “Jezero“, u okviru 5. kola nadigrali niški Železničar rezultatom 28:24 (15:10).

Derbi je rezultatski bio zanimljiv samo u uvodnim minutima. Onda su domaći poveli 6:4, potom su razliku samo povećavali, da bi na poluvreme otišli sa pet golova prednosti.

U drugom poluvremenu ista slika. Radnički serijom 4:1 dolazi do vođstva 19:11, što je, ispostaviće se, bilo i presudno. Nišlije do kraja susreta nisu uspele da susret učine rezultatski zanimljivim, pa bodovi zasluženo ostaju u Kragujevcu.

Krsto Milosević sa 6, Grbović i Bosić sa po 5 bili su najefikasniji u redovima pobedničke ekipe. Kapiten Dušan Petrović ponovo je bio zapažen sa 10 odbrana (2 sedmerca). U Železničaru Basarić je pogodio pet puta, Živković i Đukić su postigli po četiri gola.

Radnički je ostao u vrhu tabele sa tri pobede i dva poraza, baš kao Vojvodina koja je večeras poražena od Crvene zvezde, sa kojom se naši rukometaši sastaju narednog vikenda.