Radnički protutnjao Kraljevom

U derbi meču 14. kola Viner Štediša lige, odbojkaši Radničkog su slavili na gostovanju ekipi Ribnice u Kraljevu, savladavši domaćina sa 3:1, po setovima 25:20, 25:20, 23:25 i 25:18.

Radnički je mnogo bolje ušao u ovaj meč i sigurnom igrom preslišao odbojkaše Ribnice u prva dva seta, identicnim rezultatom 25:20.

U trećem setu su se odbojkaši Ribnice malo prenuli, zaigrali odvažnije i uspeli da dobiju ovaj period igre, u vrlo uzbudljivoj završnici, iako je Radnički stigao na samo poen zaostatka.

Izabranici Dejana Matića ipak nisu hteli ništa da prepuste slučaju i upropaste odličan utisak koji su ostavili posle prva dva seta, tako da su u četvrtom setu dodali gas i sigurnom igrom, uz prednost koja je rasla iz minuta u minut, uspeli da reše ovaj meč.

Najbolji u ekipi Radničkog bili su Čedić sa 21 i Nemanja Stevanović sa 18 poena, dok su u Ribnici standardno najefikasniji bili Radović sa 18 i Radević sa 15 poena.

Radnički je ovom pobedom prišao Đerdapu na poen zaostatka, pošto je ekipa iz Kladova osvojila samo bod u Požarevcu, protiv Mladog radnika, tako da se prvenstvo opasno zahuktalo, pogotovo kad je u pitanju borba za drugo mesto.

Priliku da sustignu ekipu Đerdapa, Kragujevčani će imati naredne sedmice, ukoliko u hali „Jezero“ savladaju Partizan.

Ribnica – Radnički  1:3 (20:25, 20:25, 25:23, 18:25)

Dvorana: Hala sportova u Kraljevu