Radnički preskočio pančevački Dinamo na putu ka završnom turniru Kupa

Nakon pune dve godine rukometaši kragujevačkog Radničkog ponovo će zaigrati na završnom turniru nacionalnog Kupa. Kragujevčani su u utakmici za nezaborav uspeli da na svom parketu savladaju pančevački Dinamo u četvrtfinalu našeg najmasovnijeg takmičenja – 24:23 (12:10).

Iako su pre par dana doživeli poraz od istog rivala u prvenstvenom duelu, rukometaši Radničkog su prilično odlučno i beskompromisno ušli u ovaj meč, rešeni da ostave i poslednji atom snage u želji da se domognu završnog turnira Kupa Branislav Pokrajac.

Tako je već nakon sedam minuta igre na semaforu stajalo 5:1 u korist domaćina. Nakon pogotka Prodanovića, Radnički je u 18. minutu izbio na maksimalnih „plus pet“ (10:5), ali su gosti do odlaska na pauzu uspeli da uhvate rezultatski priključak i prvo poluvreme okončaju sa „samo“ dva gola zaostatka – 12:10.

Uvodni minuti drugog poluvremena u potpunosti su pripali domaćem timu, koji je u 42. minutu stekao kapital od osam golova prednosti (20:12).

Delovalo je da gostima nema spasa, ali iskusna i uporna ekipa iz Pančeva nije imala nameru da tako lako položi oružje na parketu „SBB Jezera“. Vođstvo Radničkog se iz minuta u minut topilo, pa je tako na pet minuta pre kraja utakmice iznosilo samo gol razlike (21:20).

Usledila je još jedna neizvesna završnica u „SBB Jezeru“. Pančevci su na 17 sekundi pre kraja utakmice imali priliku za izjednačenje, ali je Distol šutirao preko gola, tako da je slavlje na klupi Kragujevčana moglo da počne.

Miloš Barudžić je sa 10 postignutih golova bio najistaknutiji pojedinac u redovima pobedničkog tima, dok je isti broj golova na drugoj strani postigao kapiten Dinama Miloš Kostadinović.

Rukometaši Radničkog će, kao i pre dve godine, za protivnika u polufinalu Kupa Branislav Pokrajac imati novosadsku Vojvodinu, koja slovi za jednog od glavnih favorita za osvajanje trofeja.

RADNIČKI – DINAMO 23:22 (12:10)

Dvorana: „SBB Jezero“.
Igrano bez prisustva publike.
Sudije: Zdravko Crnjanski, Milenko Alimpić
Sedmerci: Radnički 3 (3), Dinamo 5 (5)
Isključenja: Radnički 6 min, Dinamo 8 min

RADNIČKI: Gemaljević (13 odbrana), Vuković 7, Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić, Petrović, Dobrosavljević, Kasalović, Barudžić 10, Knežević 1, Utvić 2, Stevanović, L. Đerić, Stanojev, Bogdanović 1, S. Đerić.

DINAMO: Ivančević, Pavlović 1, Bunjevčević, Bošković 1, Stanić, Ostojić, Perić (1 odbrana), Pavlović, Distol 2, Urta 3, Golubović, Kostadinović 10, Radović 3, Vučković 1, Radovanović (2 odbrane), Mitrović.