Radnički posle velike borbe stigao do prve pobede

ok-radnicki-2015

Odbojkaši Radničkog zabeležili su večeras prvu pobedu u novoj sezoni Viner Štediša lige, pošto su pred oko stotinak svojih simpatizera u „Jezeru“ uspeli da savladaju kraljevačku Ribnicu sa 3:2 (25:13, 16:25, 27:25, 22:25, 15:13), u meču 2. kola.

Skoro dva sata trajalo je nadmetanje između dva šumadijska tima. Dva puta su Kragujevčani vodili, dva puta Kraljevčani uzvraćali, da bi na kraju taj-brek rešio pitanje pobednika ovog susreta.

Radnički je sjajno otvorio meč i predvođen Uglješom Ilićem prilično lako i ubedljivo dobio prvi set. Ribnica je uzratila već u narednom periodu igre, kada Kragujevčani nisu imali rešenja za rasploženog Okošanovića, pa su gosti relativno ubedljivo stigli do izjednačenja.

Treći set doneo je puno uzbuđenja i preokreta. Kraljevčani su u finišu imali tri poena viška (21:18), ali su borbeni domaći odbojkaši uspeli da preokrenu rezultat i na kraju dobiju ovaj set na razliku – 27:25.

I četvrti period donosi veliku borbu. Očekivalo se da odbojkaši Radničkog nakon dobijenog trećeg seta reše pitanje pobednika u ovoj deonici, ali do toga nije došlo, pa se ušlo u peti set.

U taj-breku ekipe su bile izjednačene maltene do samog finiša. Pri rezultatu 13:13, domaći uspevaju da prvi stignu do meč lopte, koju su odmah materijalizovali i rešili pitanje pobednika.

Ovaj šumadijski derbi obeležio je okršaj dva korektora – Uglješe Ilića sa jedne i Stefana Okošanovića sa druge strane. Na kraju je Okošanović bio uspešniji, zabeleživši čak 29 poena, naspram 26 koliko je postigao Ilić, ali je to bila slaba satisfakcija za korektora Ribnice, budući da je njegov tim poražen.

Značajan doprinos pobedi domaćeg tima dali su i Vulović sa 16, odnosno Martinović sa 12, Goić sa 11 i Pavlović sa 10 poena. Kod Kraljevčana, pored Okošanovića, istakao se i Ćosić sa 19 poena.

Sledećeg vikenda odbojkaši Radničkog putuju za Ljig, gde će odmeriti snage sa domaćim Spartakom.

Radnički – Ribnica 3:2 (25:13, 16:25, 27:25, 22:25, 15:13)

Dvorana: „Jezero“.
Sudije: Jovan Jovanović i Nenad Davidović.
Trajanje meča: 113 minuta.