Radnički poražen u Breši

vk radnicki

Na izuzetno „vrućem“ gostovanju italijanskoj Breši, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca pretrpeli su poraz, rezultatom 9:6, u četvrtom kolu Lige šampiona.

Šumadinci su poveli posle pet minuta igre, preko Dušana Markovića, ali im je to, ispostavilo se, bilo jedino vođstvo na utakmici. Do kraja veoma tvrde prve četvrtine izjednačio je Španac Giljermo Molina (1:1), a onda je na scenu stupio sjajno raspoloženi kapiten Kristijan Peršuti.

U izuzetno neizvesnoj drugoj deonici igralo se gol za gol, s tim što su domaći uvek stizali do minimalne prednosti, sa kojom su i otišli na poluvreme – 5:4.

Kragujevčani su bili u igri sve do samog finiša, kada se domaćin golovima Peršutija i Rica „odlepio“ na maksimalnih „plus tri“ i osigurao pobedu.

Sa pet golova, junak utakmice Kristijan Peršuti bio je nezaustavljiv za protivničke čuvare, a donekle ga je pratio Kristijan Napolitano sa dva gola, koliko su postigli Marko Ćuk i Nikola Dedović na drugoj strani. U ekipi Radničkog, u strelce su se upisali još Dušan Marković i Marko Petković.

Narednu utakmicu u Ligi šampiona Kragujevčani će odigrati 11. februara, protiv mađarskog Egera, u svom „Parku“.

Breša – Radnički 9:6 (1:1, 3:2, 3:2, 2:1)