Radnički ponovo bolji od Obilića

Po drugi put u sezoni rukometaši Radničkog uspeli su da savladaju beogradski Obilić, ovoga puta u hali Sportskog centra „Voždovac“ – 29:25 (12:14). Kragujevčani su tako došli do svog četvrtog trijumfa u sezoni, koji im ipak nije značajnije poboljšao poziciju na tabeli ARKUS lige.

Bila je ovo utakmica sa dva različita poluvremena. U prvom je iskusna ekipa Obilića imala kontrolu nad igrom i rezultatom, te je na odmor otišla sa dva gola prednosti – 14:12.

Radnički se probudio sredinom drugog poluvremena, kada je najpre uspeo da anulira konstantnu prednost domaćina, a onda i da preokrene rezultat u svoju korist (23:22 u 51. minutu). Nakon cepelina u režiji Stanojeva i Utvića, Kragujevčani su u 56. minutu došli do prednosti od tri gola (26:23) i tako nagovestili konačan trijumf.

Bogdan Utvić bio je najraspoloženiji u pobedničkom sastavu sa osam pogodaka, koliko je postigao i Veljko Popović na drugoj strani.

Sa osam osvojenih bodova iz deset utakmica, rukometaši Radničkog zauzimaju šesto mesto na tabeli B grupe ARKUS lige.

Kragujevčane u sredu, 16. decembra, u „SBB Jezeru“ očekuje duel sa liderom na tabeli, niškim Železničarom, u zaostaloj utakmici 10. kola.

Isključenja: Obilić 14 min, Radnički  12 min

OBILIĆ: Radović, Žujović 2, Savić 1, Topalović 5, Jedoksić, Jovanović  1, Dražić, Pavić, Dotlić, Popović  8, Vuković, Stanisavljević  3, Antić, Ivošević  4, Tasić (14 odbrana i 3 sedmerca), Krnjajac  1.

RADNIČKI: Vuković 2, Stošić, Mutavdžić, Gemaljević (10 odbrana), Dobrosavljević 1, Kasalović 4, Petrović (sedmerac), Barudžić 3, Knežević, Utvić 8, Stevanović, Đerić 4, Stanojev 2, Stanojević, Bogdanović 5, Jovanović.

Igrač utakmice: Dušan Kasalović (Radnički).