Radnički položio oružje pred raspoloženim šampionom

Odbojkaši Radničkog poraženi su na gostovanju braniocu titule novosadskoj Vojvodini u uvodnoj utakmici 13. kola BPŠ Superlige Srbije sa maksimalnih 3:0 u setovima – 25:23, 25:18, 25:18.

Nisu izabranici trenera Alekse Brđovića uspeli da pariraju izuzetno raspoloženom i silno motivisanom šampionu Srbije, koji se uspešno revanširao Kragujevčanima za poraz u SBB Jezeru na samom startu sezone. Bila je ovo prva utakmica koju su Šumadinci odigrali sa novim dizačem, iskusnim Mariom Medanom, koji je nedavno stigao u kragujevački klub kao alternativa povređenom Nikoli Petroviću.

Izuzev uvodnog seta, koji je doneo nešto veću rezultatsku neizvesnost, ostatak meča protekao je u apsolutnoj dominaciji novosadskog tima, koji je bio uspešniji od Kragujevčana u svim parametrima igre. Posebno zabrinjava podatak da ekipa trenera Alekse Brđovića nije uspela da osvoji niti jedan poen blokom (Vojvodina je upisala osam), kao i da prijem servisa nije bio na nivou iz nekih prethodnih utakmica.

Odlično su Šumadinci izgledali u uvodnom periodu igre, konstantno su držali rezultat pod svojom kontrolom, uspevali u par navrata da se odlepe i na tri poena „viška“, ali su domaći zahvaljujući pre svega nezaustavljivom Parapunovu, koji je ovaj period igre okončao sa devet osvojenih poena, uspeli da dođu do preokreta u samoj završnici seta za 25:23 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Kvalitet šampiona države i srpskog predstavnika u Ligi šampiona došao je do punog izražaja u narednom setu. Podatak od 72 odsto realizacije napada možda najbolje ilustruje dominaciju Novosađana u ovoj deonici. Kragujevčani su se dobro držali sve negde do sredine seta, ali su onda polako počeli da gube korak za domaćinom, koji je postepeno uvećavao rezultatsku prednost sve do konačnih 25:18.

Sličan tok imao je i treći set. Šumadinci su ponovo bili konkurentni domaćinu u prvoj polovini seta, čak su jedan kraći period imali i rezultatsku prednost na svojoj strani, ali su onda upali u seriju grešaka, što su Novosađani iskoristili da se rezultatski odlepe i mirno privedu ovaj set željenom kraju – 25:18.

Radoslav Parapunov bio je prosto nezaustavljiv za Kragujevčane na večerašnjoj utakmici. Meč je završio sa 20 osvojenih poena, od toga 4 blokom.

Jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u ekipi Radničkog bio je kapiten Aleksandar Blagojević sa 12 osvojenih poena.

Bio je ovo peti poraz odbojkaša Radničkog u sezoni, a drugi u poslednja tri prvenstvena kola.

Kragujevčani će narednog vikenda u svom SBB Jezeru ugostiti Crvenu zvezdu, što predstavlja idealnu priliku za povratak na pobednički kolosek, ali i revanš beogradskim crveno-belima za poraz u prvom međusobnom odmeravanju snaga u ovoj sezoni.

VOJVODINA – RADNIČKI 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)