Radnički „počistio“ Šabac na putu ka završnom turniru Kupa Srbije

Vaterpolisti Radničkog braniće tron na finalnom turniru Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalu tog takmičenja savladali ekipu Šapca, na svom bazenu, rezultatom 12:9. Ovo će Kragujevčanima biti peti uzastopni nastup na „fajnal-foru“, a u sva prethodna četiri su igrali finala, iz kojih su došli do dva trofeja.

ate

Za razliku od prethodnog duela, odigranog pre mesec dana kada su Kragujevčani na istom mestu slavili sa čak 11:2, ovoga puta bilo je znatno neizvesnije, pogotovo u prvom poluvremenu.

Radnički je dva puta stizao do „plus dva“ (2:0, 4:2), rival oba puta poravnavao rezultat (2:2, 4:4). Međutim, u poslednja tri minuta prve polovine susreta domaćin je napravio seriju 4:0 i na poluvreme otišao sa dvostrukom prednošću – 8:4.

U nastavku susreta izabranici Uroša Stevanovića održavali su prednost, a u jednom trenutku imali su i pet golova „viška“ (10:5).

U timu Radničkog najefikasniji bio je Nemanja Stanojević sa tri gola, a pratio ga je Aleksa Ukropina sa dva. Na drugoj strani trostruki strelac bio je Kristijan Šulc, dok su Tubić i Barać dodali po dva.

Isti rivali sastaće se u četvrtak od 18.45 časova, na trećem turniru Regionalne lige, koji se igra u Šapcu, gde će Radnički odmeriti snage i sa Novim Beogradom (petak 20.30) i zagrebačkom Mladošću (subota 11.30).

„Fajnal-for“ Kupa Srbije na programu je 28. i 29. januara, a žreb za polufinalne utakmice će se održati u ponedeljak, od 12 časova, u prostorijama Vaterpolo saveza Srbije.

Radnički – Šabac 12:9 (3:2, 5:2, 2:2, 2:3)

Bazen:
SPD Radnički.
Sudije: Jovančević i Beljin.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 3, Janković 1, Ćuk 1, Vico 1, Ukropina 2, Poznanović, Pljevančić 1, Radulović 1, Lukić 1, Vrlić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković, Repanović, Kopcev, Krug, Barać 2, Stanić, Tubić 2, Šulc 3, Stojanović 1, Šakudinov 1, Gavrilović, Toholj. Trener: Ličanin.

Izvor i foto: KVK Radnički