Radnički pobedio Metaloplastiku

Teško, ali potpuno zasluženo, rukometaši Radničkog savladali su Metaloplastiku sa 29:26, u zaostaloj utakmici 22. kola Superlige Srbije. Meč je obilovao oscilacijama i preokretima na obe strane, a zahvaljujući oštroj odbrani, gosti su tokom prvog poluvremena došli do prednosti, koja je najviše iznosila četiri gola i to u 28. minutu, kod rezultata 15:11. Ipak, u nastavku kragujevački tim je uspeo da dođe do vođstva od 19:18, a nedugo zatim je ta razlika iznosila i tri gola. Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer su sedam minuta pre kraja utakmice, Šapčani došli do nove prednosti, 24:23. Ispostavilo se da je to bio i krajnji domet nekadašnjeg evropskog prvaka u ovom susretu, Radnički je u finišu bio konkretniji i na kraju došao je do značajnog trijumfa u borbi za novi izlazak u Evropu. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Milan Đukić sa 11, Nemanja Cvetinović je postigao pet, a Miloš Prodanović i Bojan Brnjas po tri gola, dok je na drugoj strani Gruzijac, Irakli Čikovani bio strelac šest golova.

Ostvarenom pobedom Radnički se po broju bodova izjednačio sa Mateloplastikom, ali je zbog ostvarenog trijumfa od tri gola razlike bolji u međusobnim duelima u ovoj sezoni. Trener kragujevačkog tima, Slobodan Jokanović smatra da je odlučilo strepljenje njegovog tima, kao i znatno bolje odbrane golmanskog para u drugom poluvremenu.

Već u subotu rukometaši Radničkog će ponovo na parket. Ovoga puta, u utakmici redovnog 24. kola, dočekaće ekipu novosadske Vojvodine, koju su bez većih problema savladali u prvom delu prvenstva.

Radnički – Metaloplastika  29:26 (13:15)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 200.
Sudije: Mošorinski (Zrenjanin) i Pandžić (Novi Sad).
Sedmerci: Radnički 4 (4) , Metaloplastika 3 (2) .
Isključenja: Radnički 6, Metaloplastika 10 minuta.
Igrač utakmice: Milan Đukić (Radnički).

RADNIČKI: Miljković, Đukić 11 (4), Radenović, Prodanović 3, Janićijević, Zlatanović (10 odbrana), Radojević 1, Tica 2, Petrović (2 odbrane, sedmerac), Cvetinović 5, Milinčić 2, Simić, Brnjas 3, Šmigić 2.

METALOPLASTIKA: Milošević 3, Živanović, Aleksić, Kažić 2(2), Čikovani 6, Marjanović 2, Dragaš, Medurić 4, Đuričin (10 odbrana), Marković, Rajičić (2 odbrane), M. Mitrović 5, L. Mitrović 4.

Rezultati i tabela nakon 23.kola Superlige Srbije.