Radnički nastavlja da melje: Zvezda još jednom pala u „Jezeru“ !

rukomet

Rukometaši Radničkog nastavljaju gde su stali na kraju regularnog dela Super lige. Večeras su izabranici Nedeljka Vukčkovića „preslišali“ Crvenu zvezdu u „Jezeru“ i slavili sa 33:28 (15:13) i tako pobedom startovali u plej-of fazi takmičenja.

Od samog starta Kragujevčani su nametnuli svoj tempo igre, ali su se Beograđani dobro držali u prvih pola sata. Imali su domaći i pet golova prednosti u par navrata, ali su na poluvreme otišli sa samo dva gola suficita (15:13).

U 41. minutu crveno-beli su zapretili najozbiljnije na meču, obzirom da su došli na samo gol zaostatka (20:19). Radnički je uspeo da odbije taj napad, dođe do daha i četiri gola prednosti (23:19) u 44. minutu, ali su se gosti tri minuta kasnije opet spustili na „minus dva“ (24:22). Ipak, to je bilo sve što su Beograđni uspeli da urade do kraja susreta. Kragujevčani su dodali gas, otišli na „plus pet“ (28:23) i to je bio kraj svih nada gostujućeg tima.

Sjajnu partiju večeras pružio je Dejan Pralica, koji je bio vodeći strelac svoje ekipe sa 7 golova. Priključili su mu se Šmigić, Gugleta i oporavljeni Rajičević sa po 6 pogodaka. Kod gostiju sem Lazića i delimično Alečkovića, nije bilo drugih raspoloženih igrača večeras.

Ova pobeda će Kragujevčanima sigurno dati krila pred nastavak takmičenja, a posebno pred duel sa Partizanom u Beogradu, u narednom kolu.

Radnički –  Crvena zvezda  33:28 (15:13)

Kragujevac
Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 500.
Sudije: Kovač (Kosovska Mitrovica) i Milosavljević (Zvečan).
Sedmerci: Radnički 2 (2), Crvena zvezda 2 (1).
Isključenja: Radnički 14, Crvena zvezda 12 minuta.
Crveni karton: Aleksandar Bosić (Radnički) u 53. minutu.

RADNIČKI: Ristić (1 odbrana), Milošević 3, Žegarac 1, Spasić 1, Pralica 7, Janićijević, Gugleta 6, Grbović 1, Petrović (8 odbrana, 1 sedmerac), Milinčić, Mošić, Jaćimović, Tomić, Šmigić 6, Bosić 2, Rajičević 6 (2).

CRVENA ZVEZDA: Lazović 3, Alčaković 5, Denić, Lazić 11, Mitrović, Kosanović (11 odbrana), Pavlov 3 (1), Šotić, Cupara, Ogrizović, Nešovanović 1, Kajganić 3, Oljača, Anđelić, Brajović 2.

Igrač utakmice: Dejan Pralica (Radnički).