Radnički naplatio nagomilane dugove subotičkim „golubovima“

Subotički Spartak više nije „bauk“ za Šumadince. Ciklus od tri uzastopna poraza u međusobnim duelima sa subotičkim timom odbojkaši Radničkog prekinuli su večerašnjim trijumfom nad popularnim „golubovima“ pred zavidno popunjenim tribinama kragujevačkog „SBB Jezera“ u poslednjoj utakmici 12. kola BPŠ Superlige Srbije3:1 (25:14, 25:23, 22:25, 25:16).

Deluje da je poraz u susretu sa Ribnicom prošlog vikenda naterao izabranike trenera Alekse Brđovića da dodatno zbiju svoje redove i podignu voljni momenat do krajnjih granica, što je bilo i te kako vidljivo u večerašnjem susretu sa Subotičanima, u kome su Kragujevčani bukvalno izgarali za svaki poen.

Prvi set najavio je još jednu maestralnu partiju kapitena Radničkog Aleksandra Blagojevića, koji je ovu deonicu završio sa devet osvojenih poena, uz visokih 78 odsto realizacije napada (9-7). Upravo je nekadašnji igrač novosadske Vojvodine, Crvene zvezde, Novog Pazara i brojnih inostranih klubova predvodio Šumadince do početne prednosti u setovima – 25:14 (1:0).

Nakon prilično ubedljivo osvojenog prvog seta, Kragujevčani su u drugoj deonici naišli na znatno žešći otpor Subotičana, koji su zaigrali mnogo bolje, pre svega u fazi odbrane, dok se u napadu razgoropadio vodeći poenter ekipe sa krajnjeg severa Bačke, Pakistanac Murad Kan, upisavši sedam poena u ovom delu utakmice. Rezultatsko klatno se tokom čitave deonice neprestano njihalo sa jedne na drugu stranu, da bi na kraju prevagnulo u korist Šumadinaca, koji su u završnici seta imali „deblje“ živce u odnosu na goste iz Subotice, te su i ovaj period igre rešili u svoju korist rezultatom 25:23.

Ponadali su se simpatizeri Radničkog da će njihovi ljubimci uspeti da „nokautiraju“ grogiranog rivala u trećem setu, ali su subotički „golubovi“ smogli snage da uzvrate udarac. Ponovo je blok Subotičana predstavljao nepremostivu prepreku za Kragujevčane, koji su od početka seta bili u rezultatskom raskoraku sa svojim rivalom. Imali su odbojkaši Spartaka u jednom momentu i prednost od pet poena (17:12), ali se uporni Šumadinci nisu predavali i uspeli su da dođu na korak do izjednačenja (19:18). Ipak, gosti su poenima Kana i Pavlovića odbili ovaj nalet domaćeg tima, sačuvavši stečeno vođstvo sve do kraja deonice, koju su dobili rezultatom 25:22.

U trenucima kada se očekivalo da će se borba na parketu kragujevačkog „SBB Jezera“ dodatno rasplamsati, odbojkaši Radničkog su u četvrtom setu reprizirali sjajno izdanje iz uvodne deonice, stavivši Subotičane praktično pred svršen čin. Čak ni mini serija gostujuće ekipe od 5:1 sredinom ove deonice nije ugrozila rezultatsku dominaciju Kragujevčana, koji su rutinski rešili ovaj period igre u svoju korist sa 25:16, za konačnih 3:1 u setovima.

Epitet najboljeg pojedinca večerašnjeg susreta poneo je kapiten Radničkog Aleksandar Blagojević, koji je meč za završio sa 27 osvojenih poena. Značajnu ispomoć korektor Kragujevčana imao je u Andreju Ristiću sa 15 i Davideu Kovaču sa 14 poena.

Murad Kan bio je najefikasniji u ekipi Spartaka sa 18 poena, dok je Nikola Pavlović dodao 14.

Odbojkaši Radničkog završavaju 2022. godinu kao trećeplasirani tim na tabeli BPŠ Superlige Srbije, odmah iza branioca titule Vojvodine i kraljevačke Ribnice.

Kragujevčane u sredu od 19.30 časova na parketu zemunske hale „Master“ očekuje najvažniji meč u ovoj godini, revanš susret polufinala Kupa Srbije protiv beogradskog Partizana, u kome će četa trenera Alekse Brđovića pokušati da sačuva stečeni kapital iz prve utakmice u „SBB Jezeru“, u kojoj je slavila rezultatom 3:1, kako bi izborila plasman u finale najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

RADNIČKI – SPARTAK (S)  3:1 (25:14, 25:23, 22:25, 25:16)