Radnički nadigrao kadete Partizana

U 20. kolu Kadetske lige Srbije Radnički 1923 je savladao beogradski Partizana sa 2:0 nanevši mu prvi poraz u dosadašnjem toku prvenstva. Golove za Kragujevčane postigli su Ratković i Gavrović.

Kadetima Radničkog uspelo je ono što nikome nije ove sezone, da pobede crno-bele, ujedno i višegodišnjeg šampiona Srbije. Jedino opravdanje za poraz gosti su našli u činjenici što su u Kragujevac došli bez reprezentativaca koji učestvuju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je bila otvorena sa puno prilika, koje su propustili jedni i drugi. U samom finišu utakmice Radnički je ipak iskoristio svoje dve šanse.

Prvo je u 77. minutu Gavrović napravio prodor, potom, uputio centaršut na koji je naleteo Ratković i volej udarcem neodbranjivo savladao Stailkovića.

Samo pet minuta kasnije, najbolji pojedinac susreta Gavrović glavom je ubacio loptu u mrežu Partizana na asistenciju Lukića, čime je postavio i konačan rezultat utakmice.

Posle 20. kola Radnički je šesti sa 29 bodova, dok je Partizan ostao na drugom mestu sa 43. Narednog vikenda Kragujevčani putuju za Čelarevo, gde će odmeriti snage sa poslednjeplasiranom ekipom ČSK-a.

Radnički 1923 – Partizan 2:0 (0:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače.