Radnički mora bolje

Košarkaši Radničkog nisu uspeli da se pobedom u večerašnjem duelu protiv podgoričke Budućnosti vrate u trku za postavljene ciljeve. Kao i u poslednjih nekoliko susreta, neko bi rekao da Podgoričanima zaista odgovara hala „Jezero“, ali objektivno govoreći, sjajna partija crnogorske ekipe, fenomenalna odbrana i skok, uz solidan šut, pokazuju da nedovoljno uigrana ekipa domaćina nije mogla da ozbiljnije zapreti.

Početak  je nagovestio veoma čvrstu utakmicu, borbenu igru bez lopte, dosta trčanja i kontakt-igru. U prvom periodu igre tandem Pavković/Sajmon je donekle i uspevao da igrom „dva na dva“ održava Radnički u egalu. Domaćin je igrao solidno, međutim Podgoričani su u prvoj četvrtini imali čak osam skokova u napadu i postigli 7 poena iz „drugog napada“ (posle skoka), tako da je rezultat 22:20 za domaće mogao i da raduje Kragujevčane. Podgoričani su igrali veoma jako, žrtvujući faulove veoma svesno.

Početak druge deonice predstavlja verovatno prelomni momenat utakmice. Tačno pet minuta u drugoj četvrtini domaća ekipa nije postigla koš, pri čemu gosti prave seriju 11:0 i nagoveštavaju ishod utakmice. Do kraja druge četvrtine Kragujevčani nisu postigli koš iz igre (FG 0/11), već samo šest poena sa linije penala. Gosti su pogodili četiri trojke i otisli na dvocifrenu prednost.

U ovoj četvrtini je viđena možda i najbolja odbrana od „pik en rola“  u poslednje vreme, naročito kada je reč o teškim mečevima gostujućih ekipa u hali „Jezero“.  Fantastična pomaganja krila i krilnih centara Podgoričana, čvrsta odbrana na svih pet igrača koja potseća na Partizanovu za vreme Duleta Vujoševića, kada sudija ne može da sudi pet prekršaja istovremeno…

Gosti pokazuju da su dobro uigrani za ovaj period prvenstva, dupli blokovi u napadu, brzi izlasci i otvoreni šutevi pokazuju da Radnički treba prvo da kompletira tim, a nakon toga i da se uigra. Nikola Vučević je odigrao odličnu drugu četvrtinu, i sa osam poena u tom delu igre predvodio svoj tim.

Izlaskom na parket nakon pauze videla se želja košarkaša Radničkog da u drugom poluvremenu probaju da dostignu 11 poena razlike i vrate se u meč. Tome doprinosi i trener Kragujevčana uvođenjem novajlije Majkla Skota, koji je uneo određenu dozu agresivnosti i brzine, iako je tokom kratkih pauza između napada  Pavković morao da mu objašnjava akcije, s obzirom da je tek pre dva dana stigao u tabor Kragujevčana. Birčević je sa dva polaganja otvorio seriju domaćih, Sajmon je preuzeo nakon toga poentersku ulogu i domaćin se vratio u meč. Radnički je u trećoj deonici imao samo jedan promašaj za dva poena, dok je procenat šuta gostiju oslabio, pa je utakmica vraćena na plus tri za goste.

Kada su videl ida je “ vrag odneo šalu“, Podgoričani su opet krenuli jako, gde je u jednom momentu igran „flaster“ na Pavkoviću, odnosno Markoviću, pa je Skot prevodio loptu preko polovine terena. Takođe, trener Radonjić je često napadao Skota preko Vitkovca, ali i brzim napadima u kojima su u odbrani kasnili Marković, Bakić i Sinovec.

Četvrta četvrtina je donela četiri trojke gostiju iz sedam pokušaja, 14 skokova(6 u napadu), a kada se tome pridoda dosta promašenih slobodnih bacanja i umor spoljnih igrača Radničkog, Radnički nije mogao da se izbori za važne bodove u ovom delu regionalnog takmičenja. Gosti su na kraju utakmice imali 14 ubačenih šuteva van linije 6,75 i čak 14 skokova više ukupno ali i bolje raspoređenu minutažu koja je bila neophodna za meč ovako visokog tempa. Ekipa Radničkog je pred svojom publikom promašila 8 slobodnih bacanja i postigla samo 62 poena, što je malo za ovaj tim koji bi trebalo da predstavlja jednu dobru šutersku ekipu.

U ekipi budućnosti najefikasniji su bili Krstović sa 18 poena(5/9 za tri poena), Vučević (14p,10sk) i Čeda Vitkovac sa 12 poena i sedam uhvaćenih lopti. U ekipi Radničkog najkorisniji igrač utakmice bio je Sajmon sa 22 poena i 8 skokova, dok je Pavković dodao 17 poena i osam asistencija.

U narednom kolu Radnički petog novembra gostuje odličnoj ekipi Olimpije, a zatim u Kragujevac dolazi ekipa Cedevite.

KK Radnički : KK Budućnost VOLI      62:74 (22:20, 6:19, 20:12, 14:23)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 2.500.

RADNIČKI: Pavković 17p, Sinovec 5, Lučić, Sajmon 22, Marković 4, Mur, Gadeforš, Birčević 8 , Skot 3, Mijatović 3, Stojačić, Bakić.

BUDUĆNOST VOLI : Mihailović, M.Popović 7, Milošević, Božović 1, Vučević 14, Krstović 18, Vitkovac 12, Dubljević 7, A.Popović, Ivanović 3 , Anderson 12, Milošević.