Radnički „maksimalcem“ do drugog mesta na tabeli

Odbojkaši Radničkog opravdali su epitet favorita u susretu sa ekipom Takova iz Gornjeg Milanovca i maksimalnim trijumfom od 3:0 u setovima (25:15, 25:23, 25:18) izbili su na drugo mesto superligaške tabele.

Nisu Kragujevčani imali previše problema u komšijskom duelu sa Milanovčanima, koji su nešto ozbiljniji otpor pružili samo u drugom setu.

Strpljivo su izabranici trenera Alekse Brđovića gradili prednost u uvodnoj deonici. Od početnih „plus tri“ (5:2), preko više nego osetnih „plus sedam“ u drugoj polovini seta (17:10), pa sve do konačnih 25:15.

Ovakav ishod uvodnog seta nije demoralisao Milanovčane, koji su u narednom periodu igre pokazali da nikako nisu rival za potcenjivanje. Predvođeni maestralnim Kubancem Brunetom, koji je osvojio čak 12 poena za svoj tim u ovom periodu igre, gosti su sve do same završnice seta diktirali tempo i održavali vođstvo, ali su u presudnim momentima pokazali dozu nesigurnosti, što su Kragujevčani znali da kazne. Najpre je Boharev doneo domaćinu preokret (23:22), zatim je Blagojević izborio set loptu (24:23), da bi konačnu presudu izbezumljenim gostima potpisao Petrović, i to as poenom – 25:23.

Rezultatska klackalica na početku trećeg seta nagoveštavala je još jedan podjednako uzbudljiv period igre, ali su onda očigledno nervozni Milanovčani počeli da nižu greške, što je razigranom domaćinu pomoglo da već sredinom ove deonice napravi pristojnu razliku od šest poena (13:7). Uspeli su gosti da se konsoliduju u završnici seta i prepolove zaostatak (21:18), što je nateralo trenera Radničkog Aleksu Brđovića da reaguje tajm-autom, ispostavilo se u pravom trenutku, s obzirom da su njegovi izabranici po povratku na teren vezali četiri uzastopna poena za konačnih 25:18.

Šumadince je na putu ka šestoj pobedi u prvenstvu predvodio Andrej Ristić sa 14 osvojenih poena, uz visokih 70 odsto realizacije napada (20-14). Kapiten Aleksandar Blagojević dodao je 12, a Davide Kovač 10 poena.

U ekipi Takova prednjačio je Kubanac Brunet sa 21 osvojenim poenom.

Radnički je ovom pobedom izbio na drugo mesto prvesntvene tabele sa 19 osvojenih bodova, a da li će tu dočekati i naredni vikend u najvećoj meri zavisi od ishoda današnjeg duela beogradskog Partizana i subotičkog Spartaka.

U sledećem kolu Kragujevčane očekuje tradicionalno neugodno gostovanje ekipi Mladog radnika u Požarevcu.

RADNIČKI – TAKOVO 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)

Hala: „SBB Jezero“.
Sudije: M. Janković, N. Brkić.
Trajanje meča: 68 minuta.

RADNIČKI: Ivanković, Goić 6 (3bl), Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 4 (1bl), Milutinović, Ristić 14, Stašević (libero), Blagojević 12 (1bl), Matić 2, Radević, Boharev 6 (1bl), Stanojević, Kovač 10 (2bl). Trener: Aleksa Brđović.

TAKOVO: Dustinac 5 (2bl), Jestrović 3, Gavrilović, Stefanović, Terzić, Polomac 1, Medan, Petrović, Aleksić, Janković, Brunet 21 (2bl), Krstić 7, Ćosović, Čaluković. Trener: Milan Milošević.