Radnički izgubio u triler završnici!

Hemofarm je iskoristio prednost domaćeg terena, i poveo u polufinalnoj seriji protiv Radničkog iz Kragujevca sa 1:0. Ipak, malo je onih koji su to očekivali posle velikih +18 za Radnički u 29. minutu utakmice.

Radnički je sjajno otvorio meč, zatvorio sve prilaze svom košu, igrao svoju najjaču odbranu do sada u sezoni, i potpuno kontrolisao ritam utakmice. Marko Čakarević i Stiven Marković su poenima i asistencijama izluđivali Vrščane, a kada bi zaškripalo u napadu, Majkl Li je rešavao probleme sam protiv cele odbrane Hemofarma. 39:49 na poluvremenu je bio čak i dobar rezultat za domaćina, koji su se serijom od 5-0 pred kraj poluvremena vratili koliko-toliko u meč.

Drugo poluvreme nastavilo se u istom ritmu, Radnički nije žurio, sa lakoćom je održavao prednost kontrolisanim napadima, dok su u odbrani zaključali reket, i Vrščanima je ostajao samo šut za tri poena, koji ih nije služio do završnice treće četvrtine. Tada se desilo nekoliko trenutaka koji su, ispostaviće se na kraju, izbili Radničkom utakmicu iz ruku.

Stiven Marković je napravio četvrtu ličnu grešku, i trener Nikolić ga je izveo iz igre, i pružio šansu Aleksiću, koji dugo nije igrao zbog povrede, i još uvek nije dostigao optimalni nivo forme. U želji da učini najbolje, bio je previše agresivan u odbrani, te je načinio dve brze lične greške i tako omogućio igračima Hemofarma da posle nekoliko minuta bez koša iz igre smanje prednost sa linije za slobodna bacanja. Aleksić je zatim napravio i ličnu u napadu, i umesto njega ušao je Jereminov. Trojkom Anđušića, junaka Hemofarma na ovom meču, Hemofarm je za nešto više od minuta napravio seriju 8-0, i tako smanjio na 10 poena razlike, koliko je Radnički imao i na poluvremenu.

U četvrtoj četvrtini se serija i nastavila, a to kao da treneru Nikoliću nije bila dovoljna opomena, pa on i dalje nije tražio tajmaut da smiri svoje momke i ponovo ih usmeri na pravi način. Prednost je nastavila da se topi, Pavković, koji je bio odsečen od saigrača 30 minuta, počeo je da deli asistencije, i Hemofarm je pogađao iz svih pozicija, dok je na drugoj strani Stiven Marković bio sputan činjenicom da ima 4 lične greške. Prednost se topila, dok se nije i istopila, i ušlo se u penal završnicu, gde je Marković bio sjajan sa 6/6 sa linije za slobodna bacanja. 2 sekunde pre kraja, Radnički je imao 3 poena prednosti, a Borisov je došao na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je prvo, i namerno promašio drugo, u nadi da će njegov tim doći do skoka u napadu i izboriti produžetak. Igrači Hemofarma su došli do lopte, čak su uputili 2 šuta na koš pre nego što je Anđušić iz odbojke postigao poene. Ušlo se u produžetak, iako je očigledno da je zapisnički sto pogrešio, i prekasno pustio vreme, te je gostujući tim bio teško oštećen.

U produžetku na samom startu se desila još jedna problematična odluka, kada je Markoviću suđen faul u napadu, koji je bio njegov peti, te je morao da izađe iz igre. Hemofarm je napravio seriju 5-0 i činilo se da je sve završeno, ali prvo je Božović promašio dva slobodna bacanja, a zatim su Šulović i Li vezali 6 poena, za novo vođstvo Radničkog. Radnički je sledeći napad Hemofarma odbrani, ali je Li napravio grešku, a zatim i faul, a siguran izvođač slobodnih bacanja bio je Anđušić. Radničkom je ostalo 8 sekundi za poslednju akciju, koju su odlično odradili, ali je Šulović pre nego što je uputio loptu ka Miletiću, koji je bio potpuno sam pod košem, bio fauliran, i iskoristio je samo jedno slobodno bacanje. Na 6 sekundi pre kraja, Pavković je lako probio odbranu Radničkog, i poentirao uz faul, a Aleksić nije uspeo da u poslednjoj sekundi pogodi za novi produžetak sa velike udaljenosti. Naredna utakmica igra se za dva dana, u hali Jezero.