Radnički ispustio Mladost u završnoj deonici

I drugi pokušaj košarkaša Radničkog da dođu do prvog trijumfa pred svojim navijačima u ovoj sezoni nije imao željeni epilog. Kragujevčani su posle rovovske bitke na parketu „SBB Jezera“ poraženi od zemunske Mladosti u poslednjoj utakmici 3. kola Košarkaške lige Srbije, rezultatom 89:93 (24:18, 26:27, 19:22, 20:26).

Nošeni gromoglasnom podrškom svojih najvernijih pristalica sa tribina „SBB Jezera“, puleni trenera Ivice Vukotića držali su Zemunce „u šahu“ sve do sredine poslednje deonice, kada su umesto da zadaju završni udarac svom rivalu, iznenada posrnuli i dopustili gostima da dođu do ključnog preokreta.

Već je uvodna četvrtina nagovestila odlično šutersko izdanje košarkaša Radničkog, koji su do kraja prvog poluvremena ubacili osam trojki. Zemunci su poenima iz reketa uspevali da održe korak sa raspucanim Kragujevčanima, pa mogu biti zadovoljni što su na veliki odmor otišli sa samo pet poena „manjka“ (50:45).

Treći period igre nije doneo ništa novo. Domaćin je u par navrata bio na dobrom putu da iskorači izvan granica jednocifrenog vođstva, ali su uporni gosti uspevali da vrate rezultatski balans.

Rasplet je usledio u zavšnih pet minuta utakmice. Zemunci su serijom 6:0 sredinom poslednje deonice preuzeli kontrolu nad rezultatom (85:80) i uneli veliki nemir među pristalicama kragujevačkog tima, koji su verovali da njihovi ljubimci koračaju ka drugom uzastopnom trijumfu u sezoni.

Trojka Nedeljkovića i poeni kapitena Katića iz reketa spustili su Šumadince na samo „pola koša“ zaostatka dva minuta pre kraja utakmice (89:88), ali su se dvojica Kragujevčana u redovima Mladosti, Strahinja Gavrilović i Đorđe Milosavljević, postarali da rezultatsko klatno ipak prevagne na stranu zemunskog tima – 93:89.

Dva ubedljvo najistaknutija pojedinca ovog susreta bili su Strahinja Gavrilović na jednoj i Raško Katić na drugoj strani, koji su postigli po 25 poena. Zanimljivo je da su ova dvojica igrača imala i identičan broj skokova (9) i asistencija (4).

Pored Gavrilovića, zapažen učinak u pobedničkom timu imali su još i Matija Belić i Amerikanac Livingston sa po 16 postignutih poena, Mihailo Sekulović je dodao 12, uz 9 uhvaćenih lopti, dok su spisak dvocifrenih u ekipi iz Zemuna zaključli Đorđe Milosavljević sa 11 i Andrija Bojić sa 10 poena.

Kod Kragujevčana su se uz pomenutog kapitena Katića istakli i Stefan Mitrović sa 15 i Dimitrije Raičević sa 14 poena, kao i Filip Dumić, koji je meč završio sa dvocifrenim brojem asistencija – 10.

Nakon drugog poraza u sezoni, košarkaši Radničkog zauzimaju dvanaesto mesto na tabeli Košarkaške lige Srbije, sa četiri osvojena boda.

Narednog vikenda ekipu trenera Ivice Vukotića očekuje komšijski derbi sa kraljevačkom Slogom u hali kraj Ibarskog keja.

Pre tog susreta, Kragujevčani će u sredu, 20. oktobra, gostovati ekipi Požarevca u utakmici prvog kola Kupa Košarkaškog saveza Srbije, koja se igra u hali Sportskog centra „Požarevac“ sa početkom u 15.30 časova.

RADNIČKI – MLADOST 89:93 (24:18, 26:27, 19:22, 20:26)