Radnički četvrti na Kupu Srbije

atletika_clip_image002_0000_1347361696_420x0

Atletičari Radničkog zauzeli su četvrto mesto u finalu Kupa Srbije za seniore i seniorke, koje je održano proteklog vikenda na beogradskoj „Marakani“ i stadionu Vojne akadamije. Kragujevčani su u ekipnom plasmanu ostali iza osvajača kupa, ekipe novosadske Vojvodine, odnosno Partizana i Crvene zvezde.

Nakon četvrtog mesta na Kupu šampiona u Amsterdamu, atletičari Radničkog su ostvarili identičan plasman i na finalnom turniru kupa. Kragujevčani su nakon prvog dana takmičenja zauzimali drugo mesto, ali su na kraju ipak pali za dve pozicije u ekipnom plasmanu.

Prvog dana pobede su ostvarili Miloš Savić u trci na 100 metara (10,81 s) i Aleksandar Milenković na 110 metara prepone (14,45 s). Lazar Anić (skok u dalj), Marko Mišković (110 m prepone) i Jovan Vukčević (skok u vis) morali su se zadovoljiti drugim mestom u svojim disciplinama. U konkurenciji seniorki Ljubica Simović je u trci na 100 metara osvojila drugo mesto, dok je Ivana Petrović zauzela treću poziciju u troskoku.

Drugog dana Darko Živanović je zabeležio pobedu u trci na 3000 metara stipl (9:22,81), dok je Zoran Lončar zauzeo drugu poziciju u bacanju kladiva.

Atletičare Radničkog početkom avgusta očekuje ekipno prvenstvo Srbije, gde će pokušati da odbrane titulu prvaka Srbije osvojenu prošle godine.