Radnički bez bodova u Ljubljani

Domaćin je bio bolji u tri perioda igre, a Kragujevčani su napravili rezultatski priključak u trećoj četvrtini koju su dobili sa deset poena razlike – 21:11. Izabranici Miroslava Mute Nikolića su ipak bili nedovoljno istrajni protiv Olimpije u odlučujućih deset minuta.

U šestom kolu ABA lige košarkaši Radničkog su poraženi na gostovanju u Ljubljani od Olimpije rezultatom 85:70.

Domaćin je bio bolji u tri perioda igre, a Kragujevčani su napravili rezultatski priključak u trećoj četvrtini koju su dobili sa deset poena razlike – 21:11. Time su utakmicu učinili neizvesnijom, nakon bleđeg izdanja u prve dve četvrtine koje su domaćini dobili – 27:19 i 27:17.

Izabranici Miroslava Mute Nikolića su ipak bili nedovoljno istrajni protiv Olimpije u odlučujućih deset minuta, iako su se primakli na svega pet poena zaostatka – 67:62. Par izgubljenih lopti Markovića nakon toga, sa jedne strane, i sa druge strane pogodak Tompsona za tri poena uz istek napada, posle čega je upisao još četiri poena u nizu, presudno su uticali na pitanje pobednika. Završni minuti pripali su Olimpiji koja je to razdoblje rešila u svoju korist – 20:13. Ni u trećoj sezoni Jadranske lige Olimpija nije dopustila Kragujevčanima da trijumfuju u Ljubljani.

Najkorisniji igrač na terenu bio je Tompson sa 25 indeksnih poena, a po korisnosti (indeks: 20) pratili su ga saigrač Grin i najsvetlija figura Crvenih đavola – Skot, koji je bio najbolji strelac uakmice sa 20 pogodaka.

U sedmom kolu regionalne lige Radnički će biti domaćin, a ugostiće Cedevitu. Utakmica je zakazana za petak 11. novembar od 17 časova, a TV Arena je najavila prenos i ovog meča. Uz takmičarski značaj za poboljšanje statusa ABA ligaša, ova utakmica će biti vredna pažnje Kragujevčana i zbog humanitarnog karaktera. Deo sredstava koja će biti prikupljena od prodaje ulaznica biće usmeren kao pomoć maloletnim sestrama Jeleni i Ani koje i dalje žive bez bezbednog krova nad glavom u kragujevačkom naselju Velike Pčelice.

Olimpija – Radnički 85:70 (27:19, 27:17, 11:21, 20:13)

Dvorana: “Stožice“.
Gledalaca: 2.300.
Sudije: Dožai, Herceg, Jovović (Hrvatska).

Olimpija: Ćapin 14, Rotbar 2, Blažić 7, Tompson 17, Vudsajd 6, Murić 5, Salin 5, Grin 15, Varda 9, Markota, Bertans 5, Gezim

Radnički: Pavković 6, Sinovec 3, Lučić 6, Simon 10, Marković 7, Gadefors 9, Birčević 8, Skot 20, Mijatović, Bakić 1.

Izvor: KK Radnički