Radnički 1950 bolji od Srema tek posle produžetka

U izuzetno zanimljivom meču 19. kola Druge lige Srbije, košarkaši Radničkog 1950 savladali su večeras u hali „Jezero“ poslednjeplasiranu ekipu Srema nakon produžetka sa 106:100 (25:29, 15:14, 26:25, 25:23, 15:9).

Iako favorit na papiru, kragujevački drugoligaš se propisno namučio u nastojanju da slomi otpor borbenih Sremaca. Oslabljeni neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, sa svega sedam igrača u rotaciji, košarkaši Radničkog 1950 nisu uspeli da u regularnom toku dođu do osetnije rezultatske prednosti, već su pobedu morali da potraže u dodatnih pet minuta.

Dobro su Kragujevčani ušli u ovaj susret. Prilično lako su izabranici Igora Todorovića dolazili do poena na startu utakmice i činilo se da sve ide očekivanim tokom. Na drugoj strani, gosti su „egzistirali“ zahvaljujući šutu za tri poena.

Problem za domaće nastao je u poslednja tri minuta prve četvrtine, kada su Sremci napravili seriju od sedam vezanih poena i stigli do tri poena prednosti – 18:21.

Prva deonica završena je vođstvom gostiju (25:29), da bi početak druge četvrtine obeležio loš šuterski učinak igrača oba tima. Uz to igrači Radničkog 1950 nikako nisu uspevali da „zatvore“ svoj reket, te su dopustili protivniku priličan broj skokova u napadu.

Ipak, trojkom Nedeljkovića u 14. minutu Radnički 1950 ponovo dolazi do vođstva od 31:29, koje nije dugo trajalo, budući da gosti na krilima raspoloženog Đorđića vraćaju rezultatsku prednost i na poluvreme odlaze sa „plus tri“ – 40:43.

Drugi deo meča Kragujevčani otvaraju serijom od 7:0 za vođstvo od 47:43. Dugo su domaći čuvali stečenu prednost, da bi je u 28. minutu uvećali na osetnih 64:57. Međutim, Sremci se nisu predavali i sa dve brze trojke Đorđića i Trajkovića stigli su na samo poen zaostatka (64:63), a onda u finišu uspeli da dođu i do prednosti, tako da se u završni kvartal ušlo sa vođstvom gostiju od 66:68.

Poslednju četvrtinu trojkom otvara oporavljeni Filip Lalović, ali ubrzo bek kragujevačkog tima dobija tehničku i biva isključen, tako da je trener Igor Todorović ostao bez još jednog važnog igrača u rotaciji.

Sve ovo gosti iz Sremske Mitrovice znalački koriste da dođu do vođstva, koje je trajalo sve do 34. minuta kada je Stojanović vezao četiri poena i doneo pola koša prednosti svom timu (77:76). Razigrao se tada i večeras odlični Filip Popović, pa je domaći tim jako brzo došao do „plus šest“ – 84:78, na šta je trener gostiju morao da reaguje tajm-autom.

Usledila je mini serija ekipe Srema od četiri vezana poena, ali je domaći tim u poslednji minut ipak ušao sa tri poena prednosti. Imao je domaći tim vođstvo od 91:88 i pun napad na tridesetak sekundi pre isteka svih 40 minuta, ali je Kostiću pri pokušaju šuta za tri poena ispala lopta i došla u ruke Trajkovića, koji je na 12 sekundi pre kraja pogodio trojku i doneo gostima produžetak.

I kada se očekivao nastavak žestoke borbe za svaki poen u dodatnih pet minuta, Kragujevčani su se raspucali. Dve trojke Stojanovića i jedna Nikole Kostića donele su Kragujevčanima ključnu prednost, koju su sačuvali do konačnih 106:100.

Srđan Stojanović je sa 32 postignuta poena, 6 asistencija i 5 skokova, uz indeks 38, zasluženo poneo epitet junaka utakmice. Njemu uz rame stao je Nikola Kostić, koji je postigao poen manje, uz 4 skoka i isto toliko ukradenih lopti. Sjajan je bio i Filip Popović, koji je ostvario dabl-dabl učinak (22 poena, 12 skokova), a dvocifren u ekipi Radničkog 1950 bio je još i Ivan Nedeljković sa 12 poena i 9 uhvaćenih lopti.

Na drugoj stani, u ekipi Srema briljirao je Đorđe Đorđić sa čak 33 poena i 8 skokova. Dvocifreni su bili još i Trajković sa 20, Ivanović sa 15 i Đurak sa 11 poena.

Bila je ovo trinaesta pobeda Kragujevčana u ovoj sezoni, koji sa 32 boda trenutno zauzimaju petu poziciju na tabeli. Do kraja sezone ostalo je da se odigra još sedam kola, a u narednom, 20. kolu košarkaši Radničkog 1950 gostovaće Zlatiboru u Čajetini.