Radnički 1923 uzeo bod lideru (VIDEO)

filip-aleksic

Fudbaleri Radničkog, u 14. kolu Prve lige Srbije, igrali su danas na stadionu „Čika Dača“ nerešeno sa liderom Bačkom iz Bačke Palanke 1:1 (0:0).

Mlađani Kragujevčani su možda i u najboljoj igri ove jeseni bili bolji rival u prvom poluvremenu. Dve sjajne prilike propustio je Stević. Gosti su pripretili u nekoliko navrata, ali je prvi deo meča završen bez golova.

Posle samo dva minuta igre u nastavku Bačka je stigla do vođstva, a strelac sa ivice kaznenog prostora bio je Čeković.

Ipak, Radnički je izjednačio u 51. minutu kada se u gužvi posle slobodnog udarca Filip Aleksić najbolje snašao pred golom Bačke.

Do kraja utakmice gosti su imali terensku inicijativu i pokušavali da ugroze gol Radničkog, ali je ostao 1:1 što je i najrealniji rezultat ove utakmice.

Bačka je ostala na vrhu tabele sa Napretkom iz Kruševca, dok je Radnički 1923 “zakovan“ za dno tabele sa samo 4 osvojena boda.

“Đavoli“ će u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva igrati sa Kolubarom u Lazarevcu.

Na slici: Filip Aleksić (FK Radnički 1923)